Manşet Ünlüler

Jacob’ın suçu ne?

Bir babanın oğlu için yapamayacağı hiçbir şey yok. Oğlu cinayetten suçlanıyor olsa bile. Chris Evans ve Jaeden Martell’in başrolde olduğu “Defending Jacob”, izleyiciye gizem dolu bir drama sunuyor.

Gerçek suçlu kim?

“Defending Jacob” klasik suç dramalarından öte bir şey göstermiyor ancak bu klasik hikayeleri izlemekten kendimizi alamıyoruz:) William Landay’in aynı adlı romanından uyarlanan mini dizi, savcı Andy Barber’ı merkezine alıyor. Başarılı bir savcı olan Andy’nin mutlu aile yaşamı genç bir çocuğun ölümüyle alt üst olur. Çünkü cinayet zanlısı 14 yaşındaki oğlu Jacob’tır. Onun masum olduğunu kanıtlamak için kolları sıvasa da, araştırması derinleştikçe oğluyla ilgili bilmediği gerçekleri öğrenir. İstemeyerek de olsa herkesin sorduğu o soruyu sorar: Acaba Jacob gerçekten arkadaşını öldürmüş müdür? Bu sorunun cevabını öğrenmek için dizinin sonunu beklememiz gerekiyor.

Kaptan Amerika savcı olursa

Savcı Andy’i biricik Kaptan Amerika’mız Chris Evans, onun eşini Michelle Dockery ve Jacob’ı da “O” serisinin yıldızı Jaeden Martell canlandırıyor. Kadrosu efsane ve kurgusu şahane olan bu dizi, elbette izlenecekler listesindeki yerini aldı. Kariyer basamaklarını ufak ufak çıkan Jaeden, böylesine büyük isimlerle çalıştığı için kendini şanslı hissediyormuş. “Defending Jacob” konu itibariyle ağır bir dizi ve Jacob karakteri de genç bir oyuncunun altından kalması zor bir rol gibi görünse de, Jaeden korkusuzca rolünü göğüslüyor. Genç oyuncu çekim esnasında Chris ve Michelle’i izleyerek çok şey öğrenmiş. Sadece oyunculuklarını değil, onların set ekibiyle de nasıl etkileşimde bulunduklarını da gözlemlemiş. İkisinin de uyumlu ve zeki olduklarını gördükçe onlara bir kez daha hayran kalmış.

Aynı projedeler

Chris ve Jaeden’ı aynı dizide yan yana izlemek oldukça keyifli. Peki, “Defending Jacob”ın ikilinin birlikte oynadığı 3. proje olduğunu söylesek:) İlk olarak “Kaçan Kovalanır” filminde bir araya geldiler. Filmde Jaeden, Chris’in gençliğini canlandırıyordu. Diğer film ise eğlenceli kurgusu ve dinamik hikayesiyle, geçen yıl favorilerimiz arasında olan “Bıçaklar Çekildi” filmi. Bu filmde de kuzenleri canlandırdılar. Karantinadan fırsat, bu filme mutlaka göz at:)

Sette ping pong turnuvası

Dizi konusu itibariyle kasvetli bir atmosfere sahip ki, bu özelliğiyle hikayeyle güçlü bir bağ kurabiliyoruz. Ancak tüm bu ağır havaya rağmen set oldukça eğlenceli geçiyormuş. Jaeden, setin kesinlikle dizi gibi olmadığını, “Hep çok eğlendik. Chris ve Michelle eğlenebilmemiz için harika bir ortam yarattılar. Herkes her zaman gülüyor ve hikayeler anlatıyordu. Chris’in evinde ping pong turnuvaları ve partiler vardı” sözleriyle bahsediyor. Acaba o ping pong turnuvaları sırasında çekilmiş fotoğraf ve videoları görebilir miyiz?:)

 

 

Yorum Yapın