Kitap Kültür Mantarı Manşet

Issızdakiler Kitabı Çıktı

Çağıl Yaman’ın psikolojik gerilim türündeki yeni kitabı “Issızdakiler”, Yitik Ülke Yayınları’nca okurların beğenisine sunuldu.

Issızdakiler, yıllar sonra çocukluk evine dönen Erdem’in daha önce hiç tanışmadığı hasta kız kardeşiyle birlikte yaşamaya başlamasını, geçmiş ile bugün arasında gelişen gizemli bir kurguyla anlatıyor. İki kayıp ruhun karşılaşmasının sürükleyici ve etkileyici bir kurguyla harmanlandığı roman, edebiyat severler için yeni ve farklı
bir okuma önerisi.

Kitabın arka kapak yazısında okura şöyle sesleniliyor:

Ben, koyu renk cilası atmış merdivenlerin arasından sü- zülen bir hayaletim. Karınca kadar sessiz adımlarla her yeri dolaşırım. Beni kimse görmez, kimse duymaz, kimse düşünmez. Beni, benim dışımda kimse bilmez. Tam da bu yüz- den hatırladığım her şeyi bu deftere dökmeye karar verdim. Hayalet olarak gördüklerimi asla unutmamak için… Çünkü eninde sonunda yaşamaya başlayacağım. Çevreme ördüğüm bu hastalıklı kabuktan çıkıp iltihaplı bir irin gibi yayılacağım. Değdiğim her şeye bulaşacağım. Zehir olacağım, kendime değil, başkalarına… Sessizce sürünen bir engerekmişim gibi benden çekinecekler. Ben yaşarsam özgür olacağım.

Sürükleyici yapısıyla dikkat çeken “Issızdakiler”, genç ve başarılı yazar Çağıl Yaman’ın kaleme aldığı ikinci eser. Psikolojik gerilim türünü seven meraklı okurlara önerilir.

Yorum Yapın