Manşet Tekno

Instagram’da fenomen olmanın yolları!

Instagram’da bir fenomene dönüşmenin sırlarını açıklıyoruz.

İçeriği belirle

Selena, modadan güzelliğe, videolardan çekim arkalarına kadar birçok gönderiye hesabında paylaşıyor. Acaba sen ne tarz paylaşımlarda bulunacaksın? Genellikle moda mı, güzellik mi? Yoksa her ikisi de mi? Belki de yaşam tarzını ortaya koyacaksın. Çok gezen, çok okuyan biriysen paylaştığın bilgiler de takipçilerinin dikkatini çekebilir.

Tarzını seç

Kimisi fotoğrafları siyah beyaz koyuyor, kimisi hep aynı filtreyi tercih ediyor kimisi de her şeyi olduğu haliyle aktarıyor. Peki sen bu konuda ne düşünüyorsun? Fotoğraflarını çerçeveye alabilir, kenarları beyaz boşluklar halinde paylaşabilir ya da farklı temalar ekleyebilirsin. Resimlerin üzerine yazılı efektler de koyabilirsin. Peki ya videolar hakkında ne düşünüyorsun? Kendin mi montajlayacaksın yoksa çektiğin haliyle koymayı mı seçeceksin? Şimdi karar verme zamanı!

Profilini güncel tut

Selena bir süre sosyal medya detoksuna girmişti. Ama sen Selena Gomez değilsin ve buna şu an hiç ihtiyacın yok:) En azından başlangıç için paylaşımlarının düzenli olmasına özen göstermen gerekiyor. Günün belirli saatleri bunun için çok uygun. Örneğin sabah kalktığında güne “günaydın” mesajıyla başlayabilirsin. Akışta paylaşım yapmasan da en azından story atabilirsin. Ama paylaşım yaparken de çok fazla üst üste olmamasına özen göster. Araya en az 2-3 saat gibi bir zaman aralığı ekleyebilirsin.

İletişim kur

Selena, hayranlarıyla neredeyse her derdini paylaşıyor. Sen de etkili bir sosyal medya fenomeni olmak için karşındakilerle iletişim kurmalısın. Paylaşımlarında derdini anlatabilir, sorular sorabilirsin. “Ben bu konu hakkında böyle düşünüyorum. Sizce nasıl olmalı?” gibi… Verilen cevaplara da karşılık vermeyi ihmal etme.

Hashtag kullan

Kendini Instagram’da tanıtabilmek için insanların seni bulmasına yardımcı olmalısın. Bunu da konuyla alakalı olarak kullandığın hashtag’ler ve konum bildirimleriyle yapabilirsin. Dilersen bu hashtag’leri konu başlıklarına göre hazırlanan özel programlardan da bulabilirsin. Ayrıca marka ürünler paylaştığında, o markaların hesaplarında görünmek ve onların dikkatini çekmek için de onları etiketlemeyi ihmal etme.

Kendin ol!

Sakın ama sakın başkalarının gönderimlerinden fazla fazla esinleneyim deme:) İlham alabilirsin ama aynılarını koyarsan emin ol bu mutlaka fark edilecektir. Bu da senin karizman açısından pek de olumlu olmaz.

Liderleri takip et

Kimseyi taklit etme ama bu konunun uzmanlarını mutlaka takip et, beğen ve yorumlar yaz. Böylece bu konuyla ilgilenenler seni de mutlaka keşfedecektir. Hatta birçoğuyla arkadaş olabilir ve birbirinize hesaplarınızın tanıtımı konusunda da destek olabilirsiniz.

Kolaj yap

Selena’nın çoklu fotoğraflarını görmüşsündür. Sen de birçok fotoğraf arasından hangisini paylaşacağına karar veremiyorsan çoklu paylaşım yapabilirsin. Bizce çok mantıklı:)

 

Yorum Yapın