Kültür Mantarı Manşet

İkinci yarı başlıyor

“High School Musical: The Musical: The Series” ile bu ay buluşuyoruz. Bu sezon diziyi daha dikkatli izleyeceğiz. Neden mi? Yazıyı okumaya başla:)

Rekabet artıyor

East High öğrencileri kaldıkları yerden eğlenceye devam ediyor. “Güzel ve Çirkin” bahar müzikalini sahnelemeye hazırlanan Wildcats ekibi, aynı zamanda tiyatro yarışmasını da kazanmak için sıkı çalışmaya başlar. Ancak bu yarışma onları rakip okul North High ile karşı karşıya getirir. Çocuklar bir yandan kazanmak için çabalarken, diğer yandan kendi içlerindeki problemlerle baş ederler.

Olivia ve Joshua devam ediyor

Tüm kadro ikinci sezonda dönüyor. Buna Olivia Rodrigo ve Joshua Bennett de dahil. Biliyorsun Olivia şu sıralar “Driver’s License” ile rekor kırıyor ve şarkının Joshua’ya yazıldığına dair güçlü sinyaller var. İkinci sezon çekimleri bu şarkıdan önce tamamlandığı için diziye bir şey yansımayacağını düşünüyoruz. Ancak ikilinin sahnelerini daha dikkatli izleyeceğimiz kesin.

Geriye dönüş

Bu sezon güzel bir sürprize hazır ol. Çünkü “High School Musical” filminden aşina olduğumuz şarkıların “Güzel ve Çirkin” müzikalinde söyleneceğini öğrendik. Ayrıca orijinal kadrodan isimleri de göreceğimize dair söylentiler var. Dizinin yaratıcısı Tim Federle’ye göre orijinal kadrodan herhangi bir oyuncuyu sete davet etmek için biraz erkenmiş. Ancak istek listesinin başında bir kişi var; Zac Efron. Tim, oyuncunun ikinci sezonda görünmesini istediğini açıkladı; “Dizinin konseptini ortaya çıkardığımızda, orijinal oyuncu kadrosundan herhangi birini istemedim. Ancak konuk oyuncu kadrosunu genişletmek istiyorum.” Zac de böyle bir teklif gelirse “hayır” demeyeceğini daha önce açıklamıştı. Sence bu büyük buluşma gerçekleşir mi?

Kamera arkasında neler oluyor?

Dizinin oyuncuları dizinin ikinci sezonun kamera arkasında neler yaşandığını ve neleri beklediklerine dair açıklamalarda bulundu.

 

Joshua, “Bu sezon daha fazla dans edip, daha çok şarkı söyleyeceğim. Kişisel olarak bu sezonun 1. sezondan 10 kat daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu sezon için gerçekten heyecanlıyım” diye önemli ipuçları veriyor.

 

Larry Saperstein “Josh ve ben tekrar Big Red ve Ricky olmak için çok heyecanlıydık ve çekime eğlenceli bir müzikal anla başlamak çok eğlenceliydi” diye eğlenceli parçaların bizi beklediğini müjdeliyor.

 

Bu sezon bambaşka bir E.J. göreceğiz. Matt Cornett bu sezon hatalarından ders almış, yeni ve daha iyi bir insan olmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir E.J. ile tanışacağımızı söylüyor.

 

Frankie Rodriguez setteki çok eğlendiklerini ve bu yüzden çekimlerin bir tür okul gezisi gibi hissettirdiğini anlatıyor.

 

Kız gücü bu sezon tüm hızıyla devam ediyor. Dara Reneé, kızlarla bir araya geldiğinde büyülü hissediyormuş. “Herkesin bu sezon Ashlyn ve Kourtney’nin parladığını görecekleri için sabırsızlanıyorum” diye ekliyor.

 

Son olarak Olivia da hayranların diziyi görmesi için yerinde duramıyormuş.

 

 

Yorum Yapın