Genel Manşet

İkinci erkek sendromu

Bazen dizi, film ve kitaplarda başkarakterin, o yakışıklı ve çekici baş karaktere aşık olmasındansa diğer çocukla olmasını istersin. İşte 2. erkek sendromu yaşmamamıza neden olan o karakterler.

 

Marco – “The Kissing Booth”

Serinin ilk filminde Elle ve Noah tam aradığımız çiftti. Film klasik bir romantik komedi filmi gibi mutlu sonla bitti. 2. filmde Elle ve Noah’ın arasına mesafeler girince ikisinin de hayatında yeni kişiler oluyor. Elle, Noah’ın yokluğuna alışmaya çalışırken okula yeni gelen Marco ile arkadaş olur. Karizmatik ve kötü çocuk havalarındaki Marco, kalbini Elle’e kaptırır. Özellikle dans sahnelerinde ikilinin kimyası göz ardı edilemeyecek düzeyde. Neredeyse Noah’ı unutturup, Elle’in onunla birlikte olmasını istiyoruz. Belki bunda oyuncular Joey King ve Jacob Elordi’nin gerçek hayatta ayrılmasının da ufak bir rolü olabilir. Daha önce hiçbir 2. Erkek karakteri bu kadar sevmemiştik. Seri henüz bitmedi. Bakarsın, bu ikisi mutlu sona ulaşır.

 

John Ambrose – “Sevdiğim Tüm Erkeklere”

Lara Jean ve Peter Kavinsky son yılların favori çiftleri arasında girdi. Lara Jean’in kız kardeşinin gönderdiği mektuplar arasında çocukluk aşkı John Ambrose McLaren’ın da vardı. Devam filmde John Ambrose’un Lara’nın hayatına girince kafası biraz karıştı. Peter’a ihanet etmek istemiyoruz ama John, bizim de duygularımızı altüst etti. Ortak noktaları fazla olsa da Lara Jean, Peter’ı seçti ve John Ambrose’u gözü yaşlı bıraktı.

 

Isaac Lahey  – “Teen Wolf”

Isaac’i kim unutabilir! “Teen Wolf”un başından beri Allison ve Scott’ın sevgili olacaklarını biliyorduk. Tüm dizilerde olduğu gibi çiftlerin arasına 3. bir kişi girse de, her zaman ana çift birbirine döner. Bu sefer araya giren kişi Isaac, “Acaba işler değişir mi?” diye sordurttu. Tabii Daniel Sharman’ın karizmasının da bunda büyük bir payı var.

 

Jacob – “Alacakaranlık”

Gelmiş geçmiş en büyük aşk üçgeninde hayranlar Team Edward ve Team Jacob olarak ikiye bölündü. İtiraf edelim “Alacakaranlık”ın 2. filminde Jacob’a Bella gibi karşı koyamadık. Edward, onu terk ettikten sonra Bella uzun bir yas sürecine girmiş ve yakın arkadaşı Jacob’a karşı derin duygular beslemeye başlamıştı. Sonunda Bella Edward’la ve Jacob da Renesmee ile birlikte olsa da kızlarıyla olacak olda da, aklı hala Jacob’da kalanlar var.

Reggie – “Riverdale”

İnişli çıkışlı ilişkileriyle Archie ve Veronica, “Riverdale”in ana çiftlerinden. Archie, Jughead ile ayrılmaya karar verdiğinde, Veronica yalnız kalınca desteğe ihtiyaç duyar. Teselliyi de Archie’nin yakın arkadaşlarından Reggie’de bulur. Bu beklenmedik ilişkinin aradığımız ilişki olduğunu görene kadar bilmiyorduk. O zaman kadar ara ara sinir bozucu bir karakter olan Reggie, Veronica karşısında tüm yelkenleri suya indiriyor. Oyuncuların gerçek hayatta da birlikte olmaları (şu an ayrılar) bu ilişkiyi üst seviyelere çıkarttı. Veronica, Reggie’yi geride bırakarak Archie’ye geri dönünce bu ilişki tarihe karıştı.

 

Nick – “Sabrina”

Dizinin ilk sezonu tamamen Harvey ve Sabrina ile ilgili olsa da Nick, yavaş yavaş Sabrina’nın kalbini ele geçirmeye başlamıştı. 2. sezonda ise Sabrina ve Nick ön plana çıktı. Bu aşk üçgeni işleri daha da karıştırdı. Harvey’in aksine Nick kelimenin tam anlamıyla kötü çocuktu ve Sabrina’nın karanlık duygularını açığa çıkarıyordu. Tam da Sabrina kalbinin sesini dinleyecekken her şeyi altüst oldu. Yarı cadı yarı ölümlü Sabrina, Harbey’e dönse de Nick’i unutması çok zor.

 

Stefan – The Vampire Diaries

Caroline’a Stefan’ı, Klaus’tan daha fazla yakıştırmıyoruz ancak Stefan onun için iyi bir tercihti. Diziye düşman karakter olarak giren ve Caroline’ın karşısında kötü tarafını bir tarafa bırakan Klaus elbetteki favori karakterlerimizden. Ancak New Orleans’e taşındıktan sonra Caroline ve Stefen arasında bir yakınlaşma oldu. Arkadaşlıktan doğan bu ilişkisinin bu kadar güzel olacağını hiç tahmin etmemiştik. Elena Damon’ı seçtiğinde Stefan gönlünü bir türlü aşktan yana yüzü gülmeyen Caroline’a kaydı. Ancak evlenmelerinden kısa bir süre sonra Stefan hayatını kaybetti.

 

Zach – “13 Reasons Why”

Dizi tarihinde en üzüldüğümüz karakterler arasında olan Hannah Baker’ın çoğu kez kalbi kırıldı. Kitapta ana çift Clay ve Hannah olarak gösterilse de resmi olarak sevgili olamadılar. Clay onun için adaleti sağlamaya çalıştı. Aynı şekilde Zach de Hannah için mücadele etti. Kitapta Zach ve Hannah’nın ilişkisi yer almıyor ancak dizide çiftle ilgili hikaye yaratıldı. Zach ve Hannah kimselerin haberi olmadan kısa da olsa çok güzel zaman geçirdiler. Bu ikilinin bir daha asla bir araya gelemeyecek olmaları kalbimizi sızlatıyor.

Yorum Yapın