Kore Manşet Ünlüler

Hope sokaklarda!

J-Hope, solo single’ı “On the Street”i, askere gitmeden önce hayranlarına bir tür hoşça kal hediyesi olarak yayınlandı.

 

Eskiye gönderme

J-Hope’un hayranlara karşı samimi duygularını paylaştığı “On the Street” şarkısı, idolün eski dans ekibi NEURON’a atıfta bulunuyor. Ayrıca J-Hope, 2015’ten beri yayınladığı sokak dansı videoları serisi “Hope on the Street”e de gönderme yapıyor. “’On the Street’ ile aynı çağda yaşadığım benim gibi insanlara daha yakın olmak, umut ve rahatlığı paylaşmak istedim. Mevsimin kıştan bahara dönüştüğü bu dönemde ‘On the Street’in harika bir şarkı olacağını düşündüm. Soğuk rüzgarlara karşı şarkının bir sığınak görevi görmesi ve herkesin yeni başlangıcını desteklemesi için şarkının onlara sıcaklık vermesini istiyorum. ‘Jack In The Box’ albümü çıktığından beri kendime, ‘Beni buraya ne getirdi? Beni şimdi ben yapan ne oldu?’ sorularını sordum. Kendini müzikle ve sahneyle ifade eden bir sanatçı olarak, köklerimi yansıtmanın ve nereden geldiğimi kendime hatırlatmanın ilerlememe ve yeni şeyler öğrenmeme yardımcı olduğunu fark ettim. “’On the Street’ daha olgun bir sanatçı olmayı öğrenme sürecinin bir parçası” diye J-Hope, şarkının onun için neler ifade ettiğini paylaşıyor.

 

Lollapalooza’dan düete

Şarkı için J-Hope ünlü Amerikalı rapçi J. Cole ile düet yaptı. Ancak, bu ortak çalışma hayranları için o kadar da sürpriz olmadı. Çünkü J-Hope daha önce J. Cole’un müziğine hayran olduğunu dile getirmişti. J-Hope’un bir ABD festivalinde ana sahnede sahne alan ilk Güney Koreli sanatçı olarak tarih yazdığı 2022 Lollapalooza Festivali’nde nihayet bir araya geldi. J-Hope, J. Cole ile nasıl tanıştığını şöyle anlatıyor: “J. Cole benim idolüm ve geçen yaz Lollapalooza’a tanıştık. O zamandan beri, birlikte müzik yapabilseydik ne kadar harika olurdu diye düşünmeden edemedim. Ben de ona ulaştım. O sıralarda aklımda zaten bir müzik yayınlama planım vardı ve geçen kasım ayı başlarında bunun üzerinde çalışmaya başladım. Şarkıyı bitirmem biraz zaman aldı ama J. Cole’a çok değer veriyorum ve benim için çok şey ifade ediyor.”

 

İdolüyle birlikte

J-Hope, kariyerinin başından beri J. Cole’u kendine örnek alıyor. Hatta çıkış öncesi şarkılarına cover yaptı da. Bu yüzden J-Hope, hala bu düeti gerçekleştirmenin gerçek dışı olduğunu düşündüğünü söyleyip devam ediyor: “Bu büyük bir onur. Geriye dönüp baktığımızda, bunu gerçekleştirmek için çok şey yaşadık ve bu her zaman kolay olmadı. J. Cole’un dizelerini dinlerseniz, hayatının ve içindeki gerçek duyguların hikayesini anlatmak için gerçekten tüm ruhunu nasıl ortaya koyduğunu görebilirsiniz. Şarkının üstüne çalışmak uzun zaman aldı ve sonunda dizesini duyduğumda derinden etkilendim. Ayrıca gerçek duygularımı iletmek için çok çaba harcadım. Belgesel filmim ‘J-Hope IN THE BOX’ı izlediyseniz, onunla Lollapalooza’da buluşurken İngilizce eksikliğime rağmen ne kadar içten konuşmaya çalıştığımı anlayabilirsiniz. J. Cole’u canı gönülden destekleyen büyük bir hayranı olduğum için samimiyetimin ona ulaştığını düşünüyorum. Tüm süreç çok değerli bir deneyimdi.” Bakalım, J-Hope askere gitmeden bir başka iş birliğiyle karşımıza çıkacak mı?

Yorum Yapın