Manşet Ünlüler

“Hikayemi kendi kelimelerimle paylaşıyorum”

Louis Tomlinson, One Direction günlerinden solo kariyerine, annesinin kaybından baba olmaya kadar merak edilenleri yeni belgeseli “All of Those Voices”da gün yüzüne çıkardı.

 

Hayranlarıyla paylaşıyor

Geçtiğimiz yıl “Faith In The Future” albümüyle geri dönen Louis Tomlinson, 10 yılı aşkın süredir müzik sektöründe. Bu yıllar içinde birçok mutluluk ve trajediler de Louis’in hayatında yer buldu. Şarkıcı, spot ışıklarının arkasında neler sakladığını “All of Those Voices” belgeselinde göstermeye karar verdi. Uzun zamandır bu belgesel üstünde çalıştığını dile getiren Louis, “Bir sanatçının isteyebileceği en büyük hayranlara sahip olduğum için yeterince şanslıyım. Onlar benim için her zaman çok önemli olduğundan hikayemi kendi kelimelerimle paylaşmak istedim” diye bu belgeseli hayranları için yaptığını açıklıyor.

 

Yapımcılar sesini kıstı

Filmde şarkıcının One Direction’daki günlerine geri dönüyoruz. Grubun ilk dönemlerinde Louis sık sık 1D’deki yerini sorgulamış. Yapımcıyla arasında geçen bir olayı şu şekilde anlatıyor: “İlk single’ı kaydederken birkaç farklı mısra söylediğimi hatırlıyorum. Şarkıyı ilk dinlediğimizde kendi sesimi duyamadım. Sonra ikinci single’ımız olabileceğini düşündüğümüz bir şarkı için yapımcıyla görüştüm. Tek istediğim sıradaki şarkıda biraz daha fazla söylemekti.” Ancak yeni şarkıda da Louis’in hayalleri gerçekleşmemiş çünkü kendi sesini duymayı beklediği bölümler, yapımcı tarafından Harry Styles’a verilmiş.

 

Gruba alışamadı

“Ne yaparsam yapayım, burada gerçekten kontrol bende değil ve bu grup içinde nereye sığdığımı göremiyorum gibi bir duygum vardı” diyen Louis’in gruptaki ilk iki buçuk yılı kendini sorgulayarak geçmiş. Neyse ki üçüncü albümleri “Midnight Memories” üzerinde çalışmaya başladıktan sonra kendini gruba ait hissetmiş. Şarkıların çoğunda ortak yazar olarak anıldığı için yaptıkları şeyi sahiplenmiş. Louis grupta en çok yazarlık kredisine sahip ve şimdi bundan gurur duyduğunu, “Sonunda, grupta kim olduğumu tam olarak biliyordum. Çünkü 1D’deki rolümün ne olduğunu ve kim olduğumu anladım” sözleriyle söylüyor.

 

1D’den ayrılmaya hazır değil

Belgeselde öğrendiğimiz en ilginç detaylardan biri de Louis’in One Direction’ın ara vermesine hazır olmamasıydı. Şarkıcı, alınan bu kararı çok zor kabullendiğini şu şekilde açıklıyor: “Ara verene kadar bunun ne olacağını anlamadım. Biraz öfkeliydim çünkü ara vermek istemiyordum. Bu sadece beni üzmedi, beni şok etti. Buna hazırlıklı değildim. Grupta kalmak istedim ama bu artık bir seçenek değildi.” Louis’in bu sözleri karşısında kalbimiz daha da kırıldı.

 

Solo mücadelesi

1D’nin ara kararı Louis’in solo kariyerini de etkilemiş. Çünkü diğer grup üyelerine göre kendini grup dışında bir şeyler yaparken hiç hayal etmemiş. One Direction’da kendini bir tanrı gibi hissederken solo kariyerinde bunun yakalayamamış. Üstelik Louis, annesi Johannah Deakin ve kız kardeşi Félicité Tomlinson’ın ölümünün ardından başarısızlık üstüne gerilemeye başladığını, “O andan itibaren yıllarca kazanamayacağımı hissettim. Hayat bana karşıydı ve başarılı olmamı istemiyordu. Başa çıkması gereken tüm bu zor şeylerle uğraşmaya devam ettim” şeklinde itiraf ediyor.

 

Kardeşlerinden güç aldı

7 yaşında Freddie adında bir oğlu olan şarkıcı, baba olmaktan hiç korkmadığını, zaten ağabey olarak kardeşlerine baba gibi yaklaştığını söyledi. Özellikle annelerinin ölümünden sonra büyükannesi ve büyükbabasıyla kardeşlerinin ebeveynleri olarak sorumluluğu ele aldı.

 

Liam’dan duygusal not

“All of Those Voices”un prömiyerinde Liam Payne, eski dostunu yalnız bırakmadı. Liam, Louis’in One Direction ile şöhrete yükselişi ve sonraki solo kariyeri de dahil olmak üzere müzik yolculuğuna odaklanan belgesel hakkında, “Belgeselle dünyayı senin gözlerinden görmek, deneyimlenecek en güzel şeydi. Hayatımda olduğun için çok müteşekkirim dostum. Kendimi çok şanslı hissediyorum ve bunu bildiğini biliyorum. Tam anlamıyla hayatımı kurtaran bir grup insanın arasındaydın, beni çok karanlık bir şeyin içinden çıkardın. Bunu hiç paylaşmadım ama senin yaklaşımın hayran olduğum ve arzuladığım bir şey. Böylece bir gün ben de aynısını yapabilirim” diye duygu yüklü bir not paylaştı.

Yorum Yapın