Manşet Sinema

Hessa’nın düşüşü

“After” serisi üçüncü filmi ile geri dönüyor. Tessa ve Hardin’in aşkı bir kez daha zorlu bir sınavdan geçiyor.

Yazı İrem Naz Güvel

İkinci filmde neler oldu?

Anna Todd’un fenomen haline gelen kitap serisinin üçüncü film uyarlamasında işler yine karışıyor. Filme geçmeden önce nerede kalmıştık bir hafızaları yoklayalım. Serinin ikinci filmi “After We Collided”da çifti ayrılırken gördük. Hardin hala Tessa’nın özlemini çekerken, onu iş arkadaşı Trevor ile yakınlaşmasını engellemeye çalıştı. Büyük bir kavgadan sonra Tessa araba kazası geçirince Hardin’in onun için ne kadar değerli olduğunu anladı ve ikiliyi barışmış bir şekilde filmi noktaladık.

Aşkları için savaşıyorlar

“After We Fell”de Tessa hayatında heyecan verici yeni bir döneme doğru adım atar. Ancak hayalindeki iş için Seattle’a taşınmaya hazırlanırken, Hardin’in kıskançlığı ve öngörülemeyen davranışları ikilinin arasında problem yaratır ve ilişkilerini bitme noktasına getirir. Bununla birlikte Tessa’nın babası geri dönerken, Hardin’in ailesiyle ilgili şok edici bilgiler de ortaya çıkar. Bu durum ikilinin ilişkisini daha da karmaşık hale getirir. Sonunda, Tessa ve Hardin ya aşkları için savaşacak ya da ayrı yollara gidecektir.

Oyuncu değişikliği

Josephine Langford ve Hero Fiennes Tiffin bir kez daha Tessa ve Hardin olarak geri dönüyor. Ancak oyuncu kadrosunda bazı büyük değişiklikler oldu. Oyuncuların programlarının çakışması ve film çekimlerinin Bulgaristan’a taşıma kararının sonucunda Shane Paul McGhie, Stefan Rollins, Karimah Westbrook, Charlie Weber, Candice King ve Selma Blair seriye geri dönmedi. Onların rollerini ise sırasıyla Chance Perdomo, Atanas Srebrev, Frances Turner, Stephen Moyer, Arielle Kebbel ve Mira Sorvino yeniden canlandıracak.

Kadro büyüyor

Filmde yeni karakterlere de merhaba diyeceğiz. “Fear Street”ten Kiana Madeira Nora’ya, Louise Lombard Trish’e, Rob Estes Ken’e, Carter Jenkins Robert’a, Angela Sari Lillian’a ve Anton Kottas da Smith Vance olarak rol alacak. Bakalım yeni oyuncular filmde nasıl bir etki yaratacak.

Üç film yolda

Serinin dördüncü filmi “After Ever Happy”, “After We Fell” ile aynı zamanda çekildi. Henüz vizyon tarihi açıklanmadı ancak film için uzun süre beklemeyeceğiz. Bununla birlikte serinin öncesini ve çiftin son durumunu anlatan iki filmin de geleceğini biliyoruz. Ancak bu iki filmde başrol oyuncuları Josephine ve Hero olmayacak. Çünkü bir film karakterlerin gençliğine odaklanırken diğeri de çiftin ileriki yaşlarını merkeze alacak. Oyuncuların yaşları role uygun olmayacağından “After Ever Happy” onları izleyeceğimiz son film olacak.

“Bir devrin sonu”

Josephine, son iki filmi çekerken, “Üzücü, çünkü bir devrin sonu gibi geliyor. Birlikte çalıştığınız tüm bu insanlar ve artık çok aşina olduğum bu karakter sona eriyor. Ama bitmesi gerekiyor, çünkü o sona ihtiyacın var. Aksi takdirde, kendini tatminsiz hisseden birçok insan olacak. Bir karakterin hikayesini ve o hikayeyi tamamlamak gerçekten çok güzel bir ayrıcalık” diye karakterine veda etti.

 

Yorum Yapın