Genel Manşet Ünlüler

Hayalet yetenek

Son olarak “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya” filminde izlediğimiz Mckenna Grace’in yetenekleri saymakla bitmiyor. İlerleyen zamanda oyuncuyu birçok alanda göreceğimize bahse gireriz.

Yazı İrem Naz Güvel

10 parmakta marifet

2006 doğumlu Mckenna Grace kendisinin her zaman hırslı biri olduğunu söylüyor. Henüz 15 yaşında olmasına rağmen jimnastik, tap dansı ve bale yaptı. Üstelik çocuk güzellik yarışmalarına katıldı ve Tiny Miss Texas ünvanını kazandı. “Dünya çok heyecan verici bir yer” diyen Mckenna, en sonunda yönünü oyunculuğa çevirdi.

Aileden veto

Shirley Temple ve Pee Wee Herman’ın büyük bir hayranı olan Mckenna, oyunculukla ilgilenmek istediğinde, annesine ona ders aldırması için yalvarmış. Annesi, onun küçük yaşta birçok şeyle ilgilendiğini ve biraz yavaşlaması gerektiğini söyleyip teklifini geri çevirmiş. Ancak zaman için Mckenna’nın oyunculuk isteğinin kısa bir heves olmadığını görünce, ders aldırmaya başlamış.

Ünlülerin gençliği oldu

İnanmayacaksın ama Mckenna on yıldır oyunculuk kariyerini sürdürüyor. Brie Larson’ın Captain Marvel’ı, Margot Robbie’nin Tonya Harding’i, Kiernan Shipka’nın Sabrina’sı, “Once Upon a Time”da Jennifer Morrison’ın Emma’sı ve “The Vampire Diaries”de Candice King’in Caroline’ının genç versiyonlarını oynadı.

Görünmez oyuncu

Geçmişte birçok oyuncunun gençlik hallerini canlandırınca, artık kendine ait rollerde yer almayı kafasına koymuş. Yakında zamanda onu “Hayalet Avcıları: Öteki Dünyada” Finn Wolfhard’ın kardeşi olarak izledik. Bu rolde neredeyse tanınmayacak haldeydi ve büyük annesi bile onu seçememiş: “Büyükannem fragmanı izledikten sonra annemi aradı ve ‘McKenna’yı görmedim’ dedi. Ona ‘Tekrar izle’ dedim.” Ayrıca sette de, onu erkek çocuğu sananlar çok olmuş.

Platformunu iyiliğe kullanıyor

“The Handmaid’s Tale”in son sezonunda, Bayan Esther Keyes rolüyle Emmy adaylığı kazandı. Canlandırdığı bu rol, oyuncunun çocuk yaşta evlendirilen genç kızlar hakkında araştırma yapmasına ve bu duruma dikkat çekmesine öncülük etti. Mckenna karakterinin yaşadıkları hakkında doğru bir şekilde konuşmak ve platformunu en iyi doğrultuda kullanmak istiyor. Oyuncu bu konuda da, çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Kamera arkasında

Mckenna kısa süre önce baş yapımcılığını da, üstleneceği 2018 gerilim filmi “The Bad Seed”in devamının senaryosunu yazdı. Evet, daha 15 yaşında senaristlik ve yapımcılık yapıyor. Duracakmış gibi de durmuyor: “Öleceğim güne kadar bunu yapmayı planlıyorum. Oyunculuğa devam edemezsem, eğlence sektöründe yönetmenlik, yapımcılık, yazarlık veya SFX gibi başka bir yerde devam etmeyi çok isterim.”

Şarkı yazdı

Oyuncunun yeteneklerinin bu kadarla sınırlı olduğuna inanmıyorsun değil mi? Mckenna “Hayalet Avcıları”nda da, çalan “Hunted House” şarkısının sözlerini yazdı, seslendirdi ve klibini de yönetti. Şarkı hakkında oyuncu, “Pandemi boyunca kişisel hayatımda zor bir dönem geçirdim. Biri artık hayatınızda olmadığında bile hafızasının sizi asla gerçekten terk etmediği hakkında bir şarkı yazmak istedim. Bunu bir ayrılık şarkısı olarak da görebilirsiniz. Aynı zamanda bir arkadaş, bir aile üyesi ya da biten herhangi bir ilişki hakkında da olabilir” dedi.

Yorum Yapın