Kore Manşet Ünlüler

Haftanın 7 günü aşkının peşinde

BTS üyeleri teker teker solo çıkışlarını gerçekleştiriyor ve şimdi sıra Jungkook’a geldi. Şarkıcı, “Seven” ile ilk solosunu yaparak büyük başarılara imza attı.

Yazı İrem Naz Güvel

 

JK’in solo dönemi

Jungkook baştan sonra İngilizce sözlerden oluşan “Seven” ile beklentileri tam karşıladı. Sözleri ve dinamik klibiyle şarkı, listelerden hızlıca üst sıralara ulaştı. Üstelik bu şarkıda ona Amerikalı rapçi Latto eşlik ediyor. Onun yanı sıra, klipte “My Name” ve “The World of the Married” gibi K-dramalarından tanıdığımız oyuncu Han So-hee de yer alıyor. Her sahnesinde birden fazla olay olan bu hareketli klipte bazı şeyler gözünden kaçmış olabilir. O yüzden senin için klibin dikkat çeken detaylarını ortaya çıkardık.

 

Renk değiştiren güller

Klip, Jungkook ve Han So-Hee’nin bir restoranda tartışmalarıyla başlıyor. İkili tartışırken masadaki gülün rengi kırmızıdan sarıya dönüyor. Kırmızı, genellikle aşkın ve romantizmin rengi olarak kabul edilir. Bu nedenle, kırmızının yerini sarıya bırakması çiftin tartışmalarının yoğunluğunu ifade ediyor ve aşkları gücünü kaybetmeye başlıyor.

 

“Titanik”e gönderme

Jungkook ve Han So-Hee, klip boyunca birtakım felaketlerin içinde kendilerini buluyor. İlk olarak restoranda bir avizenin düşmesine neden olan bir deprem oluyor. Ardından bir kaza gerçekleşiyor ve son olarak da ikilinin bulunduğu çamaşırhane sular altında kalıyor. Özellikle çamaşırhanede su seviyesinin yavaş yavaş yükseldiği kısım, “Titanik” filminde Jack ve Rose’un yer aldığı sahneleri hatırlattı. Bu sahne için yönetmenin “Titanik”ten ilham aldığı düşünülüyor.

 

Bir tren vakası

BTS’in birçok klibinde veya sahne şovunda tren görmek mümkün. “Spring Day” bunların başında geliyor. “Seven” klibinde ise Han So-Hee trende giderken, Jungkook da trenin penceresinden sarkarken görülüyor. Şarkıcının pencereden sarkması, Love Yourself dünya turnesinde ve 2022 Grammy Ödülleri’nde Jungkook’un havada asılı durmasına benzetildi. Üstelik hayranlar bunu “Jungkook hareketi” olarak adlandırdı ve bu sahnenin onun geçmiş performanslarını çağrıştırdığını belirtti.

 

Jungkook gerçek bir centilmen

Klip boyunca Jungkook, Han So-Hee’ye sevgisini kanıtlamak için büyük bir çaba harcıyor. Ancak bunu oyuncunun alanına saygı duyarak onu zorlamandan yapıyor. K-dramalarda sık sık gördüğümüz şekilde onu kolundan çekmiyor ya da bir köşeye sıkıştırmıyor. Gerçek bir centilmen gibi karşısındakine saygı gösteriyor.

 

Felaketlere rağmen kabul ediliyor

Klipte çift, kavgalarına o kadar odaklanıyor ki çevrelerinde yaşanan felaketleri görmüyorlar bile. Han So-Hee, aslında Jungkook’tan hoşlanıyor ancak çalkantılı bir hayatı olduğu için bunun içine onu çekmek istemiyor. Bu sebeple sürekli onu reddediyor. Jungkook da ne olursa olsun onun peşinden giderek aşkını kanıtlamaya çalışıyor. Nihayet en sonunda Han So-Hee, Jungkook’a elini uzatarak onu kabul ettiğini belli ederek aşklarını yaşamaya başlıyorlar.

 

Yorum Yapın