Genel Kore Manşet

Güney Kore’de K-Pop Hayranlarına Özel Turistik Rotalar

BTS, A Pink, EXO gibi müzik gruplarıyla dünyada milyonları peşinden sürükleyen K-Pop müzik tarzı, Güney Kore’de heyecan verici bir deneyime dönüşüyor. 

BTS, EXO, Blackpink gibi dünyada milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen birçok K-Pop yıldızı bulunuyor. Hayranı olduğunuz K-Pop yıldızınızın sürekli mırıldandığınız parçası için kendi müzik videonuzu çekmeye ne dersiniz?  Başrolünde sizin olacağınız bu video için en beğendiğiniz klibi belirleyin, çekim yeri hakkında biraz araştırma yapın; kendi stil ve koreografinizi de işin içine katarak siz de bir K-Pop Müzik Videosu yıldızı olmaya hazırlanın! Kim bilir belki bir sonraki hit, sizinki olur?

Koreli Girl Band, Oh My Girl’ün ‘Dun Dun Dance’ parçalarının videosunu çektikleri Seul’deki Stylenanda Pink Pool Café Hongdae Branch, havuz temalı dekorasyonu, birbirinden renkli ve güzel aksesuarlarıyla müzik videonuza en iyi ev sahipliğini yapabilecek eşsiz bir iç çekim mekanı.  Çekim sonrası alt katta yer alan ‘Stylenanda’ mağazasında ise kozmetik ve giyim alışverişinizi de yapabilirsiniz. Diğer mekan alternatifleri: Hongdae Unplugged (İç Mekan) ve Mumu Studio (Konsept Çekim Stüdyosu)

K-Pop Mekanları Ziyaret Alanına Dönüşüyor

Kıyafetinden, makyaj, sahne, koreografi ve özel efektlere kadar birçok parçası üzerinde detaylı bir şekilde çalışılarak hayranlarıyla buluşturulan müzik videoları, bir K-Pop hayranı için 3-5 dakikalık bir klipten çok daha ötedir. En sevdiğiniz videonun çekildiği mekanı ziyaret ederek, klibin sizde yarattığı etkiyi yerinde yaşamak sizce de eşsiz bir deneyim değil mi?

Apink Grubu’nun Petal parçasının videosuna ev sahipliği yapan Paju-si Gyeonggi-do’deki Byeokchoji Culture Arboretum’da yer alan çeşmede siz de yazı-tura atabilir, bir buket kır çiçeği ile fotoğraf çektirebilir, çiçek yapraklarından aşk falı bakabilirsiniz.  Diğer mekan alternatifleri: Surfyy Beach ve Mangwon Hangang Park

Yorum Yapın