Kültür Mantarı Manşet

Gotik çarşamba

Addams ailesinin en gotik ve en ikonik üyesi Wednesday Addams’ın artık kendi dizisi var. “Wednesday” hem görsel hem de anlatı olarak hayranların kalbini fethedecek!

Yazı İrem Naz Güvel

– “Wednesday” adına yakışır gibi 23 Kasım Çarşamba günü Netflix’te yayınlanacak.

– Dizinin sekiz bölümden oluşacağı açıklandı.

– Dizi, Wednesday Addams’ın tuhaf ve macera dolu yaşamına odaklanıyor. Nevermore adlı bir okula transfer olan Wednesday, bir yandan yeni ortaya çıkan medyumluk yeteneğinde ustalaşmaya çalışırken, bir yandan da ailesini içine çeken bir gizemi çözmek için kolları sıvayacak.

– Addams Ailesi, Amerikalı karikatürist Charles Addams tarafından 1938’de yaratılan bir çizgi roman serisi. Bu seri çok sevilince birçok kez sinemaya ve televizyona uyarlandı.

– “Ölü Gelin”, “Noel Gecesi Kabusu” ve “Makas Eller”in yönetmeni Tim Burton, dizinin çekimlerini gerçekleştirdi. “Wednesday”, yönetmenin ilk dizi projesi olarak önem taşıyor.

– Wednesday Addams’ı Jenna Ortega, Morticia Addams’ı Catherine Zeta-Jones, Gomez Addams’ı Luis Guzmán ve Fester Addams’ı da Fred Armisen canlandıracak. Gwendoline Christiede ise yeni bir karakter olan Nevermore’un müdiresi ve Morticia’nın da eski oda arkadaşı Larissa Weems’i oynayacak.

– Jenna, rolü teklif eden kişinin Tim Burton’ın kendisi olduğunu söyledi. “Daha önce canlandırılmış bir karakteri bugüne kadar hiç oynamadım. Bu çok ilginç bir deneyimdi. Wednesday’i genç olarak hiç görmedik ve bu harika olacak. Kendimi çok şanslı hissettim. Wednesday kadar geniş bir kitleye ulaşan ve Latin olan bir ikonik karakter daha düşünemiyorum. Bu benim için büyük bir onur” diyen oyuncu, rolüyle ilgili düşüncelerini paylaşıyor.

– Christina Ricci, dizide Nevermore’da çalışan Bayan Thornhill olarak yer alacak. Oyuncu daha önce “Addams Ailesi” (1991) ve “Addams Ailesi 2” (1993) filmlerinde Wednesday Addams’ı canlandırmıştı.

– Dizinin çekileri Romanya’da yapıldı ve sekiz ay sürdü. Jenna, “Yeni bir dünya yaratmak ve onu yeni nesille tanıştırmak istedik. Aynı zamanda önceki nesillerden bu hikayeye aşık olan hayranları da bu projede ağırlamak harika olacak” diye Wednesday Addams’ın hikayesini anlatacağı için çok heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

– Dizinin yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar, “Wednesday”in yeniden çevrim veya devam film olmadığını, “Addams Ailesi”nin tamamen yeni bir hikayesi olduğunu söylüyorlar.

Yorum Yapın