Kültür Mantarı Manşet

Good Omens 3. Sezonuyla Geliyor

Prime Video, dünya çapında hayranları olan Good Omens dizisinin üçüncü ve final sezonu için onay verdiğini duyurdu.

Good Omens dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede sadece Prime Video’da yayınlanacak. Prime Video, ayda sadece 39 TL’ye özel indirimleri, geniş seçenekleri, kullanım kolaylığını ve kaliteli dijital eğlenceyi üyeleriyle buluşturuyor.

Dizinin üçüncü ve final sezonunu, Neil Gaiman ile Sir Terry Pratchett arasında yaklaşık 35 yıl önce gerçekleşen ve dünya çapında çok satan romanları Good Omens evrenindeki harika karakterlerin “bundan sonra neler olacağını” planladıkları tesadüfi bir sohbeti hayata geçiriyor.

Amazon MGM Studios Televizyon Grubu Başkanı Vernon Sanders şu açıklamada bulundu: “Prime Video’da büyük başarıya ulaşan Good Omens, Neil ve Terry’nin olağanüstü yaratıcılığı sayesinde “iyiliği” izlenebilir ve eğlenceli hale getiren zeki, komik ve esprili bir komedinin her unsurunu taşıyor. Final sezonu kesinlikle dünya genelindeki izleyicilerimizin keyif aldığı aynı dinamik enerjiyle dolu olacak.”

Neil Gaiman Açıklama Yaptı

Neil Gaiman duygularını şu sözlerle ifade etti: “Terry ile 1989 ve 2006’da kurguladığımız hikayeyi sonunda bitirebildiğim için çok mutluyum. Terry, Good Omens bir televizyon dizisi olursa hikayeyi sonuna kadar götürmeye kararlıydı. İlk sezon tamamıyla Armageddon’u, tehlikeli kehanetleri ve dünyanın sonunu önlemeye odaklıydı. İkinci sezon daha tatlı ve nazik olsa da malum Melek ve İblis’in umduğu kadar neşeli bitmemişti. Üçüncü sezon bir kez daha dünyanın sonunu konu alıyor. Armageddon’un planlarının ters gitmesiyle Crowley ve Aziraphale birlikte çalışarak işleri yoluna koyması gerecektir. Ancak Crowley ve Aziraphale birbirleriyle konuşmuyorlardır.”

 Good Omens dizisinin yönetici prodüktörü Rob Wilkins şu yorumda bulundu: “Crowley ve Aziraphale’ın, ikinci sezonun kalplerimizi kırmasından sonra geri dönmelerine çok mutluyuz. Ödüllü ikili David Tennant ve Michael Sheen’in yeniden bir araya gelmesini görmek keyifli olacak. Keşke Terry de burada olsaydı ve bu yolculuğu bizimle yaşasaydı.” 

BBC Studios Comedy Productions Komedi Bölümü Başkanı Josh Cole ise üçüncü sezon hakkında şunları söyledi: “Bu özgün ve harika diziye geri dönmek benzersiz bir keyif. Neil Gaiman ve Sir Terry Pratchett’in yarattığı evren, dünya çapında milyonlarca insanı heyecanlandırdı. Biz de 35 yıl önce başlayan birkaç bin yıllık bu hikayeyi nefes kesici bir finalle tamamlayacağımız için çok mutluyuz.”

Good Omens dizisinin ilk sezonu Mayıs 2019’da Prime Video’da mini dizi olarak yayına girmesinden itibaren dünya çapında bir hit oldu. Bu başarı üzerine ikinci sezon için onay alan dizi, Temmuz 2023’te gösterime girdi. İkinci sezonda titiz melek ve nadir kitap satıcısı Aziraphale (Michael Sheen) ile hızlı yaşayan iblis Crowley (David Tennant) arasındaki tekinsiz dostluğa ışık tutmak için orijinal kitabın ötesine uzanan hikayeler anlatıldı. Dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede Prime Video’da yayınlanacak fantastik komedi dizisinin final sezonu için çekimler yakında İskoçya’da başlayacak.

Neil Gaiman yönetici prodüktör, yazar ve dizinin lideri olarak devam ediyor. Terry Pratchett’in mirasını temsil eden Narrativia adına Rob Wilkins ve BBC Studios Productions komedi birimi başkanı Josh Cole da yönetici prodüktör olacak. Good Omens dizisi Sir Terry Pratchett ve Gaiman’ın yazdığı çok sevilen Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch adlı romandan uyarlandı. Yeni sezonun yapımcılığını Amazon MGM Studios, BBC Studios Productions, Blank Corporation ve Narrativia üstleniyor.

Amazon MGM Studios, Gaiman ile imzaladığı anlaşmanın ardından yakında yayına girecek Anansi Boys dizisinin yanı sıra Good Omens’in üçüncü ve son sezonuyla da devam ettiriyor

Yorum Yapın