Genel Manşet Ünlüler

Gerçek kahramanlar

Marvel’ın süper kahramanları sadece sinema evreninde değil, gerçek hayatta da birçok kişinin hayatını kurtarıyor. Hadi biraz onların gerçek kahramanlıklarına bakalım:)

Yazı İrem Naz Güvel

 

Chris Hemsworth

Chris’in harika bir baba olduğunu söylememize gerek yok. Bu sevgiyi sadece çocuklarıyla değil, başkalarıyla da paylaşacak kadar koca yürekli biri. Konu çocuklar olunca onun için akan sular duruyor. Avustralyalı oyuncu, ülkesindeki yardıma muhtaç çocukları koruyan “Avusturalyalı Çocuklar Vakfı”nın en büyük bağışçılarından. Kendisinin mutlu bir ailede büyüdüğü için şanslı olduğunu ama her çocuğun bu imkanlara sahip olmadığına dikkat çekerek, çocuklara hak ettiklerini vermek için bağışçıları yönlendiriyor.

 

Robert Downey Jr.

Tony Stark’ın doğuştan gelen süper bir gücü yok ama birçok kez dünyayı kötülüklerden kurtardı. Robert da aynı karakteri gibi birçok kişinin hayatına ışık oluyor. Bu şanslı insanlardan biri de doğuştan bir kolu olmayan küçük Alex. Onun için özel olarak tasarlanan biyonik kolu ona kim verdi dersin? Tabii ki Iron Man. Robert, Tony Stark olarak küçük hayranı ile tanışıyor. Alex ise hem onu gördüğü için hem de bir kolu olduğu için artık çok mutlu:)

 

Sebastian Stan

Marvel evreninin en yakışıklı karakteri Bucky Barnes’a hayat vermek o kadar kolay bir iş değil. Aynı karakteri gibi Sebastian’ın da etkileyici bir gücü var. Şöhretini hayırlı amaçlar için kullanmaya gayret eden oyuncunun hayranları, onun adına birçok yardım kuruluşuna bağışta bulunuyor. Böylece Sebastian yardım kolunu genişleterek birçok hayata el uzatıyor.

 

Tom Holland

Tom da çocukların yüzünü güldürmek için SpiderMan kostümüne başvuran kahramanlardan. Oyuncu, hastanede çocukları teker teker ziyaret edip, kostümünün özelliklerini ve SpiderMan olarak yaşamanın tüm detaylarını paylaşıyor. Kendisi de çocuk sayılan SpiderMan, eminiz onlara büyük moral olmuştur.

 

Chris Evans

Chris, kanser tedavisi gören çocukları hastanedeyken, ailelere kalacak yer imkanı sağlayan “Christopher’s Haven” yardım kuruluşu için kolları sıvıyor. Oyuncu, bir çizgi roman dükkanında oyuncak Kaptan Amerika’yı seslendirerek, gelen müşterilerle oyun oynuyor. Onları yönlendirip ipuçlarını toplamalarına ve büyük ödüle yani Kaptan Amerika ile tanışmalarını sağlıyor. Eğlenceli şekilde insanları oynamaya davet ediyor çünkü girişte ödedikleri ücret Christopher’s Haven Vakfı’na bağışlanıyor.

 

Tom Hiddleston

Küresel iklime ve dünyadan eşitsizliğe değinen bir başka kahraman da Tom. Yardımlar ediyor hem de teşvik ediyor. Ancak oyuncu ufkumuzu genişletmek için de çabalıyor. İnsanların sanata önem vermelerine, özellikle tiyatronun önemli yazarlarından Shakespeare’i okumaya yönlendiriyor. Kısaca bilgili ve iyi insanlar olmaya çağırıyor.

Yorum Yapın