Manşet Sinema

Geçen yaz ne yaptığını biliyorum

Bir grup gencin karıştığı kaza sonunda tüm hayatları değiştir. “I Know What You Did Last Summer” ilk dört bölümüyle 15 Ekim’de Amazon Prime’da başlıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Korku geri döndü

Son birkaç yıldır eski dizi ve filmlerin yeniden uyarlamalarını sık sık izliyoruz. Şimdi onlara bir yenisi daha ekleniyor. 90’ların ikonik gençlik korku film serisine dayanan yeni dizi “I Know What You Did Last Summer” Amazon Prime’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 15 Ekim’de başlayacak dizi 12 Kasım’a dek sürecek. İlk filmin başarısını yakalayabilirse, karşımızda gerilim dozu yüksek bir dizi olacak.

Karanlık sır peşlerinde

Mezuniyet gecelerinde dört arkadaş bir kazaya karışır. Bu ölümcül araba kazasından bir yıl sonra, gençler kendilerini karanlık bir sırla birbirine bağlı ve acımasız bir katil tarafından takip edilirken bulur. Arkalarında kimin olduğunu bulmaya çalışırken, görünüşte mükemmel olan kasabalarının ve kendilerinin karanlık tarafını ortaya çıkarırlar. Herkes bir şeyler saklıyor ve sırrı ortaya çıkarmak ölümcül olabilir.

Korkutmaya geliyorlar

“Jumanji: Next Level” ile tanınan Madison Iseman dizinin başrolünde. Oyuncu ayrıca “Annabelle Comes Home”, “Goosebumps 2: Haunted Halloween” ve “Fear of Rain” gibi gerilim ve korku filmlerinde de rol aldı. Bu sebeple türe aşina bir oyuncu. Dizide Madison’a Bill Heck, Brianne Tju, Ezekiel Goodman, Ashley Moore, eşlik edecek. Brianne ayrıca Kevin Williamson tarafından yazılan ve yaratılan “Scream: TV Show”da da ufak bir rolle görülmüştü. Aynı zamanda Kevin Williamson, 1997 yapımı “I Know What You Did Last Summer” filminin senaryosunu da yazdı.

Romana dayanıyor

90’larda bir külte dönüşen filmden uyarlandığını söylesek de, dizi Lois Duncan’ın aynı isimli romanına dayanıyor. Ancak dizinin yapımcıları 1997 yapımı filme de gönderme yaptıklarını ve dizi boyunca bunların sık sık karşımıza çıkacağını söylüyor. Ayrıca dizideki karakterler, filmdekine göre daha katmanlı ve çeşitli olacakmış. 8 bölüm sürecek dizide aksiyon, gerilim ve heyecan hiç eksik olmayacak gibi.

Yorum Yapın