Manşet Ünlüler

Gazeteci Karol

Karol Sevilla yeni dizisi “It Was Always Me”de, onu daha önce hiç izlemediğimiz bir rolle karşımıza çıkıyor. Oyuncu, bu rolüyle çoktan olgunlaştığını resmi olarak duyuruyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Gizemin peşinde

Karol Sevilla’nın uzun zamandır beklenen dizisi “It Was Always Me”, nihayet izleyiciyle buluştu. Kolombiya’nın ilk orijinal Disney+ dizisi olan “It Was Always Me”, Meksika’da gazetecilik okuyan Lupe’nin hayatına odaklanıyor. Lupe, Firavun lakabıyla bilinen babasının öldüğünü öğrenince, doğduğu yer Kolombiya’ya geri döner. Ancak genç kız, babasının ölümünün bir kaza olmadığından şüphelenmeye başlar. Babasının asistanı olduğunu söyleyen Noah ile bu gizemi araştırmak için bir müzik yarışmasına katılır. Böylece Lupe, Noah ile birlikte tehlike, gizem ve romantizm dolu bir müzikal maceraya atılır.

Geri döndü

Bir süredir yönünü müziğe çeviren Karol, tekrardan televizyona döndü. Disney ile yeniden bir araya gelen yıldız, daha geniş kitlelere hitap eden bu projede oynadığı için büyük bir risk aldığını, “Bu, benim için bir riskti. Çünkü yeni bir şeyin parçası olmak büyük bir sorumluluk istiyor. Sıkı çalıştım ve bunu yapmaktan çekinmedim” sözleriyle itiraf ediyor. Ayrıca Karol, dizinin çekimlerinin Kolombiya’da yapılacak olmasının da rolü kabul etmesinde etkili olduğunu, “Meksikalı bir sanatçı olarak, memleketime olan sevgimi başka ülkelere yaymak çok güzel! Disney ile yeniden bir dizi yapmak için harika” diye anlatıyor.

“Luna’dan farklı”

Karol’ın hayat verdiği Lupe, onu yıldızlığa taşıyan “Soya Luna”da oynadığı karakterden tamamen farklı. Başarılı yıldız, “Başarabileceğimden emin değildim. Yönetmen Pepe Cano, Lupe karakterini anlamamda bana çok yardımcı oldu. İlk gün bana, ‘Burada artık Luna değilsin, 15 yaşında değilsin’ dedi. Bunu söylediğinde, yeni bir meydan okumanın geldiğini biliyordum. Gerçekten çok ilginçti! Lupe, çatışması olan biri ve benim tam tersim. Korkuları ve güvensizlikleri var” diye projenin başında çekinceleri olduğunu söylüyor.

Çekim talihsizliği

Karol, Noah’ı canlandıran Pipe Bueno ile dizi için “La canción más bonita” şarkısını seslendirdi. Şarkının klibi, dizinin çekimleri bittikten sonra Meksika’da gerçekleşti. Böylece ekip, dizi çekimi sonrası klip aracılığıyla tekrar bir araya geldi. Karol, klip çekiminde kostümünden dolayı bir talihsizlik yaşamış. Pipe, “Videoda Karol’ı taşıdığım ve döndürdüğüm bir sahne var. Tam çekim sırasında Karol, elbisesinin yırtıldığını söyledi” diye olayı paylaşırken, Karol da kısa süre içinde elbisesindeki problemin çözüldüğünü ve çekime devam ettiklerini ekliyor.

Müzikal geliyor

İkinci sezon onayı alan dizinin yeni bölümlerinin 2023’te gelmesi bekleniyor. Dizinin ikinci sezonu müzikal olacak. Karol, bu maceraya devam ettikleri için çok mutlu olduğunu, çünkü birçok kişinin hayallerini gerçekleştirmek ve sorunlarını çözmek için Lupe gibi müziğe sarıldığını ve bu yüzden dizinin  insanlara yardım edeceğine inanıyor.

 

Yorum Yapın