Genel Manşet Sinema

Gangsterlerin terzisi

“The Outfit” filmi, gangsterlerin terziliğini üstlenen bir adamın heyecan ve sırlarla dolu hikayesini anlatıyor. Üstelik başrolde Dylan O’Brien ve Zoey Deutch var.

Yazı İrem Naz Güvel

En şık film

“The Imitation Game” ve “Kingsman: Gizli Servis” gibi filmleri seviyorsan “The Outfit” tam sana göre. Konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken film, adından da anlaşılacağı gibi şık ve vintage kostümleriyle de göz dolduruyor. Bu tarz sahibi filmi çok yakında izleyeceğiz.

Çatışmanın arasında kalıyor

Leonard, Londra’nın dünyaca ünlü Savile Row’unda takım elbise yapan İngiliz bir terzidir. Ancak yaşadığı bir trajediden sonra kendini Şikago’da bir dükkan açarken bulur. Burada parası yeten insanlar için güzel giysiler yapar. Sorun şu ki, müşterilerinin birçoğu gangsterlerdir. Bir akşam o ve asistanı Mable, gangster müşterileri arasında ölümcül bir oyuna sürüklenir.

Gangster oldu

Filmde Leonard’ı en son “Don’t Look Up”ta izlediğimiz usta oyuncu Mark Rylance canlandırıyor. Leonard’ın asistanı Mable’a Zoey Deutch hayat veriyor. Zoey, karakterinin büyük sırları olduğunu da ima ediyor. Dylan O’Brien ve “Emma” filminden hatırladığımız Johnny Flynn da, Leonard’a baskı yaparak filmde olayları başlatan iki gangsteri canlandırıyor. Dylan’ı bu rolde izlemek için sabırsızlanıyoruz.

“Ayakta alkışladım”

Dylan, senaryoyu, “Büyük olasılıkla şimdiye kadar deneyimlediğim en özel senaryolarından biri” olarak nitelendiriyor. Senaryoyu uçaktayken okumaya başlayan oyuncu, okumayı bitirdiğinde neredeyse ayağa kalkıp alkışlamış. Oyunculuk yeteneklerine güvendiğini söylese de Dylan, ne zaman yeni bir projeye başlasa endişeye kapıldığını itiraf ediyor: “Her zaman her şeyi yeniden sorgularım. Ama bence bu çok doğal bir şey var. Oyunculuk her seferinde okulda yeni bir yıla başlamak gibi.”

Yorum Yapın