Manşet Sinema

Galakside yeni yıl

Yeni yılın ilk ayını galaksinin en eğlenceli ve en komik ekibiyle geçirmek istiyorsan “The Guardians of the Galaxy Holiday Special” filmine mutlaka göz atmalısın!

Yazı İrem Naz Güvel

 

En çılgın, en eğlenceli

Galaksinin Koruyucuları en eğlenceli halleriyle geri döndü. “The Guardians of the Galaxy Holiday Special” adlı yeni yıla özel çekilen bu film, 2023 için harika bir başlangıç niteliğinde! Dördüncü Aşama’nın on sekizinci ve son bölümü olan film, Marvel Sinematik Evreni’nin de ikinci özel filmi. “Holiday Special”ın yönetmeni James Gunn, Marvel’ın başkanı Kevin Feige’i yıllardır bu filmi yapmak için rahatsız ettiğini ve bu çılgın hikayenin şimdiye kadarki en sevdiği hikayelerden biri olduğunu söylüyor.

 

Uzayda tatil keyfi

“Holiday Special”, “Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü” ile “Guardians of the Galaxy Vol. 2”nun devamı niteliğinde. Koruyucular, Quill’e unutulmaz bir Noel yaşatmak için kolları sıvar ve ona mükemmel hediyeyi bulmak için Dünya’ya giderler. Chris Pratt, Dave Bautista, Karen Gillan, Pom Klementieff, Vin Diesel, Bradley Cooper, Sean Gunn ve Michael Rooker rollerini yeniden canlandırmak için geri dönerken, usta oyuncu Kevin Bacon da ekibe yeni katılıyor.

 

Son film yolda

“Guardians of the Galaxy” cephesindeki tek iyi haber “Holiday Special” ile sınırlı değil! Serinin üçüncü ve son filmi de bu yıl , 5 Mayıs’ta gösterime girecek. Yayınlanan fragmanda, Koruyucular hiç olmadıkları kadar ciddi ve duygusal görünüyor. Yönetmen James, serinin üçüncü filminin çılgın bir deneyim olarak adlandırıyor. “Bu film oldukça ciddi bir film! Karakterlerin duygusal yaşamlarını konu alıyor ve üstlerinde çok fazla yük var” diye filmden neler beklememiz gerektiğini paylaşıyor.

 

Adam Warlock dahil oldu

Gelecek filmin kötüsü Adam Warlock olurken karaktere Will Poulter hayat verecek. Adam Warlock, Marvel’ın en önemli karakterlerinden biri. Doğuştan gelen ve enerjiye dayalı güçleri onu neredeyse yenilmez kılıyor. Fakat bir yandan da Marvel Evreni’nin en büyük tehditlerden biri çünkü Warlock’un Magus olarak bilinen karanlık bir tarafı var. Warlock bu karanlık tarafı bastırmak ve yok etmek için elinden gelenin en iyisini yapsa da çok başarılı olamıyor. Bu da Warlock’un, Korucular ve galaksi için büyük bir tehdit olacağını gösteriyor.

Yorum Yapın