Güzellik Makyaj Manşet

Expósito dönüşümü

20 yaşındaki Ester Expósito sadece yeteneğiyle değil, inanılmaz güzelliğiyle de en etkili oyunculardan biri. Büyüleyici yıldız onun gibi parlamamız için güzellik sırlarını paylaştı.

 

Eşsiz bir ikon

“Elite”in kötü kızı Carla çoğu zaman sinirlerimizi hoplatsa da yine de ondan vazgeçemiyoruz. Ona hayat veren Ester Expósito’nun başarılı performansının bunda çok etkisi var. Ancak bu kez onun yeteneğinden değil, eşsiz güzelliğinden bahsedeceğiz. Hem makyajlı hem de makyajsız olarak Ester, gözlerimizi kamaştırıyor. Hayranlarının da aklına bu kadar muhteşem görünmeyi nasıl başardığı sorusu geliyor. Oyuncu en etkili güzellik sırlarından bazılarını anlatıyoruz. Not almaya başla!

 

Nemlendiriciden vazgeçmiyor

Başarılı yıldızın güzellik tüyolarına geçmeden önce onun bakım rutinini kendi ağzından öğrenelim. Ester, cilt bakımındaki en önemli şeyin cildi sürekli olarak nemlendirmek olduğunu söylüyor. “Uyanır uyanmaz hemen yüzümü yıkıyorum. Eğer o gün önemli bir çekimim varsa yüzümü nemlendiriyorum. Aynı şekilde her akşam da mutlaka yüzümü nemlendirir, cildimin ışıldamasını ve yumuşak olmasını sağlarım” diye bakımında nelere dikkat ettiğini açıklıyor. Ancak iş saçlarına gelince Ester duraksıyor. Çünkü söylediğine göre saçlarına yeteri kadar özen gösteremiyormuş; “Saçlarımla yeteri kadar uğraşamıyorum ama mümkün olduğu kadar sıcak fön uygulamamaya çalışıyorum. Bazen de saçlarıma nemlendirici maske yapıp bir gece boyunca öyle tutuyorum ve sabah yıkıyorum.” Ayrıca oyuncu sağlıklı beslenmenin ve spor yapmanın da cildine etkisi olduğunu da ekliyor.

 

Ester’i kopyala

Gelelim Ester’in öne çıkan makyaj tekniklerine. Oldukça basit bir şekilde sen de güzel oyuncunun makyaj püf noktalarını kendinde uygulayabilirsin.

 

Nude gücü

Ester gibi hem doğal hem de çarpıcı bir makyaj mı yapmak istiyorsun? Öncelikle yüzüne baz uygula, ardından aydınlatıcıyla yüzünün önemli bölgelerini vurgula ve hafif pembe tonlarında allığını da sür. Rujunun rengi mutlaka şeftali tonlarında olmalı. Kaşlarını nazikçe doldurduktan sonra kirpiklerini uzun ve kıvrık göstermek için rimel uygula.

 

Aydınlık yüzler

Makyajında asla eksik etmemen en önemli parça aydınlatıcı. Oyuncunun cildi her zaman nasıl parlak değil mi? Sırrı aydınlatıcıda. Güzel oyuncu, aydınlatıcıyı bronzlaştırıcıyla birleştirerek özel bir efekt yakalıyor. Böylece yüzü daha hacimli görünüyor.

 

Dumanlı gözler

Klasik dumanlı gözün bu listede olması gerekiyor. “Elite”in güzel oyuncusu bu makyajı kullanmak için iki yol öneriyor. İlki kontür, belirgin kaşlar ve gri ile kahverengi rujdan oluşuyor. İkincisi ise gözün yarısı aydınlatılmış ve koyu bir ruj ile tamamlanan makyaj. İkinci görünüm daha karakteristik bakışlar yakalamanı sağlar. Ancak Ester’in favorisi kesinlikle kusursuz kedi göz makyajı. Mükemmel eyeliner’ı ile çok zarif ve genç bir görünüme sahip oluyor.

 

Metalik kraliçe

Ester’in makyajına genel olarak baktığımızda altın gibi parlayan bir ten ve gümüş göz kapakları kilit nokta. Uygularken cildi doğru cilt bakım ürünleri ile çok iyi nemlendirmelisin. Kısaca, sadece aydınlatıcıyı sürerek sağlıklı bir görünüm yakalayamazsın. Gözler için de aynı şey geçerli. Göz kapağının başlangıcında koyu tonları, uçlara doğru da aydınlık tonları uygula.

 

Parlak dudaklar

Ester gibi parlak dudak görünümünü yakalamak için ihtiyacın olan iyi bir nemlendirici. Ester kahverengi ve nude tonlarında mat rujlarını parlatıcıyla ışıldatmaktan çok hoşlanıyor. Ona çok yakışan kırmızı ruju da sürmeden önce kalem yardımıyla dudaklarını çerçeveliyor ve sonra ruju uyguluyor. İşte Ester’in muhteşem dudaklarına sahip olmak bu kadar kolay!

Yorum Yapın