Kore Manşet Ünlüler

Expecto TWICE

Başarılarına başarı katmakla meşgul olan TWICE üyelerinin, “Harry Potter”daki patronusları yani onları koruyacak hayvan ruh eşlerini karakterlerine göre ortaya çıkardık.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Jihyo

Patronus’u: Koala

Jihyo TWICE’ın lideri olarak, ister istemez bir koalaya dönüşüyor. Koalalar ondan küçük olanları korumaya çalışır. Jihyo da üyeleri çok seviyor ve onları kanatları altına alıp anneleriymiş gibi davranıyor.

 

Sana

Patronus’u: Shiba

Shiba bir av kepeği türü hem de Sana gibi Japon. Bu sevimli küçük dost ile güler yüzlü idol huy olarak resmen ikizler. İkisi de neşeli, hayat dolu ve heyecanlı kişilikleriyle biliniyor. Ancak sevimli Sana yeri geldi mi bir anakondaya, daha doğrusu Sanakonda’ya dönüşebiliyor:)

 

Mina

Patronus’u: Penguen

Mina’nın gergin olduğunda bacaklarını düzleştirdiğini fark ettin mi? Bu davranışı onun yürüyüşünü de etkiliyor ve aynı bir penguen gibi hareket ediyor. İdol, bir penguenin tüm sevimliliğine de sahip. Penguen taklidi yaptığında bu benzerlik daha da belirginleşiyor.

 

Dahyun

Patronus’u: Kartal

Dahyun su samurlarının eğlenceli yapısı ve şişkin yanaklarıyla benzerlikle taşısa da, o keskin bakışlı bir kartal. İdolün, çıkış yapmadan önceki kartal dansı yaptığı videosu da bu tezimizi kanıtlıyor.

 

Nayeon

Patronus’u: Tavşan

Bu konuda bize katılmayan var mı? Nayeon’a baktığımızda aklımıza hemen sevimli tavşanlar geliyor. Belki o kadar utangaç değil ancak ön dişleri ve parlak gözleriyle tıpa tıp benzerler.

 

Momo

Patronus’u: Rakun

Kendi türü olsun olmasın rakunlar sevgilerini rahat bir şekilde gösterirler. Momo da üyelerle, hayranlarla kısaca herkesle sevgisini paylaşmayı seviyor. İmzası bile rakuna benzeyen idolün enerjik yapısı, durmaksızın hareket edişi ve dansları bir rakun gibi baş döndürüyor.

 

Chaeyoung

Patronus’u: Aslan

Hakuna matata! İşte grubun Simba’sı! Chaeyoung minik yapısıyla yetişkin bir aslan kadar cüsseli değil ancak güçlü bir kişiliği var. Nerede nasıl davranmasını bilecek kadar asil bir kraliçe.

 

Jeongyeon

Patronus’u: Deve kuşu

Bir deve kuşu hayal et. Şimdi bir de yanında Jeongyeon’u düşün. İkilinin zarifliklerinin ne kadar benzer olduğuna inanamadın değil mi:) Jeongyeon zaman zaman kendiyle vakit geçirmeyi seviyor. Bir nevi deve kuşları gibi kafasını kuma gömüyor.

 

Tzuyu

Patronus’u: Tilki

Tzuyu’nun gizemli bakışları altında neler yattığını merak ediyoruz. Grubun maknae’si utangaç olsa da muzip tarafını göstermekten geri kalmıyor. Bir tilki edasıyla üyelerle uğraşmaya bayılıyor.

 

Yorum Yapın