Kore Manşet Ünlüler

EXO’nun dökülen yaprakları

12 kişi çıktıkları yola 9 kişiyle devam eden EXO’nun ayrılan üyeleri Kris, Luhan ve Tao’nun son çalışmalarınımercek altına aldık.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Kris

Neden ayrıldı?

EXO’dan ayrılan ilk üye Kris’inbu kararıbüyük yankı yapmıştı. Çinli idolünailesinden uzak olması, Kore’deki müzik çalışmalarını etkilemiş ve Çin’e dönüp kariyerine solo olarak devam etmeye karar vermişti. Ancak SM Entertainment’eçalışma şartlarının ağırlığı ve insan haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı. Nihayet dava sonucunda müzikal anlamda kısıtlanan özgürlüğüne kavuştu.

 

Şu an ne yapıyor?

“Mr. Six”ve “SomewhereOnlyWeKnow” gibiÇin yapımları dışında “Yeni Nesil Ajan: XanderCage’in Dönüşü” ve “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filmleriyle de Hollywood’a adım attı. Oyunculuğuyla birçok ödülün sahibi olan Kris, ünlü moda markalarının podyumunda da yürüdü. “July”, TravisScott iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Deserve” ile bu yaz çıkardığı “LikeThat” ve “TianDi” şarkılarıyla müziğini dünyaya yayıyor. Artık her alanda dünyaca ünlü isimleri peşinden koşturuyor.

 

Üyelerle görüşüyor mu?

Kris maalesef üyelerden kimseyle görüşmüyor. Ancak ileride ne olacağını bilemeyiz;)

 

Luhan

Neden ayrıldı?

Kris’in ayrılmasından birkaç ay sonra Luhan da SM ile olan anlaşmasını fes etti ve gruptan ayrıldı. Davada, yapım şirketininKorelilere daha ılımlı davrandığını ve Çinli üyelere finansal destek vermediğini iddia etti. SM ise bu dava sürecinin tam da Luhan’ın iş programını hazırladıkları döneme denk geldiğini ve arkasında başka güçlerin olduğunu ileri sürdü.Ancak dava sonucu iki taraf içinde olumlu oldu.

Şu an ne yapıyor?

İlk albümü “Reloaded”dan sonra Luhan, 2. albümü “XXVII”da değişik bir yol izledi. “Xperience”, “Xplore”, “Venture”, “Imagination” ve “I” anlamını taşıyan albüm, şarkıcının hayatını anlatan bir seri olarak piyasaya sürüldü. Bu albümle Asian Music Gala’da yılın albümü ödülünü kaptı. Michael Jackson’nın 60. doğum günü için katılım göstermesi istenecek kadar büyük işlere imza atıyor.Oyunculuk kariyerinde de emin adımlarla ilerleyen idol, şu an “Sweet Combat” dizisinde birlikte oynadığı GuanXiaotong ile sevgili.

 

Üyelerle görüşüyor mu?

Luhan ve Layimkanları oldukça bir araya geliyorlarmış.Ancak EXO’daykenyakın olduğu Sehun ile hala görüşüyorlar mı, net bir bilgi yok.

 

Tao

Neden ayrıldı?

EXO ile yollarını ayıran son üye Tao’nun, provalar esnasında sıkça yaralanması ailesini endişelendirmiş. Babası sağlığı için gruptan ayrılmasını iyi olacağını öne sürünce ayrılık kesinleşmişti. Böylece SM, yine bir dava ile boğuşmaya başladı. Ancak bu sefer kaybeden taraf Tao oldu:(

 

Şu an ne yapıyor?

Gruptan ayrıldığı yılidol, “t.a.o.” adında bir single çıkardı ve bu parça SM’e gönderme yapıyordu. Şimdilerde Z.Taoadını kullanan şarkıcı, WizKhalifaile ortak çalışma yaptığı “Hello, Hello”şarkısının dayer aldığı bir stüdyo albümü ve 2 mini albüm çıkardı.Tao, kendi yapım şirketi L.TAO Entertainment’ı kurarak bir müzik devi olma yolunda güçlü adımlar atıyor.

 

Üyelerle görüşüyor mu?

Tao, Kris’in ayrılmasının ardından onu suçlayıcı bir paylaşımda bulundu. Kris ile kardeş gibi olmalarına rağmen ona söylemeden gruptan ayrılmasına çok kırılmış ve bu şekilde gruba ihanet ettiğini söylemişti.Ama şimdi bunu yazdığına çok pişmanmış ve o güne dönse mutlaka Kris’i desteklermiş. Neyse ki Luhan ile araları çok iyi:)

 

1 Yorum

Yorum Yapın