Genel Manşet

Evde balo keyfi

Ne yazık ki kısıtlamalar nedeniyle mezuniyet baloları olması gerektiği gibi gerçekleşmiyor. Ama üzülme, sana alternatif balo önerilerini veriyoruz.

Platformunu seç

Karantinayla beraber birçok şey online olarak gerçekleştirmeye başladık. Peki, neden baloyu da sanal ortamda yapmayalım. Belki arkadaşlarınla yüz yüze dans etmenin yerini tutamaz ama eğlenmeye engel değil. Bu benzeri görülmemiş bir deneyim sunacak. Okulca, sınıfça veya sadece kendi arkadaşlarınla online balo düzenleyebilirsin. Bunun için önce buluşacağınız sanal platformu seç. Zoom’a alternatif olarak Skype, Google Hangouts ve FaceTime gibi uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Davetiyeleri hazırla

Tarih ve saati belirleyip baloyu gerçekleştireceğiniz uygulamayı seçtikten sonra iş davetiye kısmına geldi. Herkesi bu özel güne davet etmen için sanal bir davetiye hazırla. Ücretsiz bir şekilde davetiye hazırlayabileceğin birçok uygulama var, onlardan yararlan.

Odanı parti havasına sok

Odanı dans pistine çevirmeye hazır ol. Yılbaşı ağacını süslediğin ışığı kutusundan çıkar ve odanı bu ışıkla çevrele. İstersen parti malzemeleri satan yerlerden helyumlu balonlar, renkli perdeler veya eğlenceli süsler satın alabilirsin. Eğer hiç bunlarla uğraşmak istemiyorsan bir fikrimiz daha var. Baloyu gerçekleştireceğiniz platformların birçoğunda arka planı değiştirme uygulaması var. Baloda dilediğin arka planı ekleyebilirsin.

Yıldız ol

Geldik en eğlenceli kısma: Balo kıyafeti. Evde de olsan hayalindeki elbiseyi giyebilirsin. Ekranda alt kısımların çok görünmeyeceğinden üst kısmı dikkat çekici elbiseleri tercih etmeni öneririz. Saçın ve makyajında seni bir yıldız gibi parlamalı.

Gecenin ritmi

Balo dans ve müziksiz olmaz. O zaman hemen arkadaşlarında harika bir playlist hazırla. Çılgınlar gibi dans edeceğiniz müziklerden bol bol ekle. Sonra hazırladığınız bu playlisti birbirinizle paylaşın ve balo günü aynı anda dinleyin.

Hashtag oluştur

Bu mutlu anlarını ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekmeyi unutma. Hatta bu fotoğrafları paylaşırken balonuzu temsil eden bir hashtag oluştur. Arkadaşlarına da bu şekilde paylaşmalarını söyle. İsterseniz özel bir filtre hazırlayarak fotoğraflarınıza eğlence katabilirsiniz. Gecenin sonunda online balonun hiç de kötü olmadığını göreceksin.

Yorum Yapın