Kültür Mantarı Manşet

Esrarengiz kasabaya hoşça kal

Archie Andrews, Betty Cooper, Veronica Lodge ve Jughead Jones’a veda etmenin vakti geldi. “Riverdale” 7. ve son sezonuyla ekran hayatını sonlandırıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Geç gelen son

2017’de yayın hayatına başlayan Archie Comics çizgi romanlarından uyarlanan “Riverdale”, yayınlandığı andan itibaren herkesin favorisi oldu. Hikayesi, karakterleri ve oyuncularıyla dikkat çeken dizi, diğer gençlik dizilerinin arasından sıyrılmayı başardı. Ancak her güzel şeyin bir sonu var. “Riverdale”, 7 sezonun ardından final kararı alarak veda ediyor. Dizinin bazı hayranları, bu karar için geç kalındığını düşünse de diziye “hoşça kal” diyecek olmamız bizi biraz hüzünlendiriyor.

 

Jughead, kurtarma görevinde

6.sezon finali, Cheryl’in dünyayı bir kuyruklu yıldızdan kurtarmasıyla sona erdi ancak bu olay bir şekilde karakterleri 1955’e götürdü. Herkes geçmişte yaşanılanları unutmuşken bir tek Jughead geçmişte yaşanılanları hatırlıyor. Jughead, arkadaşlarının hafızalarını canlandırmak ve geri dönmek için fazlasıyla mücadele edecek gibi görünüyor.

 

Dinamikler değişiyor

“Çizgi roman havasını en iyi yakalayan sezon” olarak geçen final sezonunda yeni isimlerle de tanıştık. Nicholas Barasch ekibin yeni düşmanı, zorba Julien Blossom olarak diziye dahil oldu. Karl Walcott da sanatı seven Clay Walker’ı oynayacak. Bu iki karakter de ekip içindeki dinamikleri yerinden oynatacak.

 

Son sözü söylediler

Bizler gibi diziye veda etmeye hazırlanan oyuncular da “Riverdale” ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

KJ Apa: “Riverdale’e, setlerimize, ekibimize, yapımcılarımıza, CW ailemize, Cami, Cole, Lili ve oyuncu kadromuzun geri kalanına veda edeceğim için üzgünüm. Herkesin desteği için çok minnettarız. Hayranlarımız olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. Bu veda heyecan verici ve üzücü, çünkü bu dizide çok fazla anı biriktirdik. Artık bir çocuğum var. Son altı yılda çok şey yaşadım ve herkesin yaşadığını biliyorum. Son altı yılda çok büyüdüm.”

Lili Reinhart: “Bu beni üzüyor. Hayatımın bir döneminin gerçekten sonu. Bu zamanı ve oyuncu kadromu çok özleyeceğim. Gerçekten hayranları tatmin edecek bir sezon olacak. Özellikle Barchie hayranlarını çok mutlu edecek sahneler var.”

Madelaine Petsch: “Bu sezon her şeyi sallıyoruz. Temeli sağlam ve ilişkilere odaklı bölümler izleyicileri bekliyor. Diziyi birinci sezonda bu kadar özel yapan şeyi, yani kasabadaki ilişkileri gerçekten anlayacaksınız.”

Camila Mendes: “Çok duygusalım. Bu insanlarla büyüdüm. 20’li yaşlarımın tamamını onlarla geçirdim, gerçekten birlikte çok şey yaşadık. Onları her gün görmediğimde nasıl olacağını hayal edemiyorum. Bir dönemin sonu. Ama aynı zamanda, bir sonraki bölüm için çok heyecanlıyım.”

Cole Sprouse: “’Riverdale’ dünyası, çok açık uçlu. Bence harika bir dizinin kalitesi, onu nasıl toparlayacağını bilmek ve ‘Hey, sizi seviyoruz çocuklar. Bu son ve umarım yolculuktan keyif almışsınızdır’ diyebilmektir.”

Yorum Yapın