Manşet Sinema

Enola iş başında!

Genç dedektif Enola Holmes’un maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Enola’nın bu kez ilgilendiği dosya daha gizemli ve daha karmaşık.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni iş, yeni gizem

“Enola Holmes”un devam filmini uzun zamandır merakla bekliyorduk. Nihayet serinin ikinci filmi, 4 Kasım’da Netflix’te yayınlanıyor. Bu devam filmde Enola, ilk vakasının ardından ağabeyi Sherlock Holmes gibi kendi dedektiflik bürosunu açar. Ancak büyük umutlarla açtığı bu büroda işler istediği gibi gitmez. Bir kadın dedektif olarak çalışmanın zorluklarını keşfeden Enola, iş yerini kapatmak üzeredir. Tam umutları suya düşmüşken bir kibritçi kız, Enola’dan yardım ister ve ona kayıp kız kardeşini bulması için başvurur. Enola heyecanla işi kabul etse de bu vaka göründüğünden çok daha karmaşıktır. Bu gizemi çözmek için arkadaşları ve ağabeyi Sherlock’un yardımını istemek zorunda kalan Enola, tehlikeli ve macera dolu yepyeni bir maceranın ortasına düşer.

Mycroft Holmes geri dönecek mi?

Meraklı dedektif Enola’ya yine Millie Bobby Brown hayat veriyor. İlk filmde yer alan Louis Partridge, Henry Cavill, Helena Bonham Carter, Adeel Akhtar ve Susan Wokoma bu devam filmde yer alacaklar. Ancak Sam Claflin’in Mycroft Holmes olarak geri döneceği hakkında henüz bir haber yok ve maalesef geri dönmesi pek olası görünmüyor. Ayrıca Sharon Duncan-Brewster, David Thewlis, Hannah Dodd, Abbie Hern, Gabriel Tierney ve Serrana Su-Ling Bliss de bu maceraya katılan yeni oyunculardan sadece birkaçı.

Yapımcı oldu

Millie ilk filmin olduğu gibi yeni filmin de yapımcılığını üstlendi. Kariyerinin şimdiye kadarki en önemli anı olduğunu söyleyen Millie, “İlgilenmem gereken çok şey vardı ve bunu başardığım için gerçekten çok mutluyum. Yaşım ve cinsiyetim hiçbir zaman işimi tanımlamadı. Bu yüzden setteki herkes bana gerçekten saygı duydu ve beni dinledi. Çalışabilmek için çok güzel bir ortam oluştu. Bunun için minnettarım” diye ekledi.

Enola ve Sherlock

Henry Cavill, devam filminde Sherlock ve kız kardeşi Enola arasındaki dinamiğin önceki filmden çok farklı olacağını açıkladı. “Sherlock’un deneyimi ve eşsiz zekası olsa da, Enola ile aynı duygusal yeteneğe ve aynı kalbe sahip değil. İlk filmde Enola, Sherlock’tan bir şeyler öğrendi ancak bu filmde işler tersine dönüyor” sözleriyle oyuncu, Sherlock’un Enola’dan yardım alacağını belirtiyor.

Londra’da kovalamaca

“Enola Holmes”da bol bol Londra görecekmişiz. Millie bu durumu şu şekilde anlatıyor: “Filme Londra’nın koşuşturmacasını da ekledik ki, bu ilk filmde pek göremediğimiz bir şeydi. Gecesi ve gündüzü apayrı olan bu çılgın şehirde, Enola’nın ne yaptığını gerçekten görmemiz gerekiyordu.” Yönetmen Harry Bradbeer de, yeni filmde hikayenin daha cesur olması için çalıştığını ve Enola için tamamen yeni bir dünya yarattığını dile getirdi. Bu filmde daha güçlü ve daha ayakları yere basan bir Enola izleyeceğiz anlaşılan.

 

Yorum Yapın