Manşet Sinema

Endişelenme Harry

Harry Styles’ın merakla beklenen yeni filmi “Don’t Worry Darling”i izlemek için geri sayıma geçtik! Bu filmde bambaşka bir Harry ile tanışacağız.

Yazı İrem Naz Güvel

Victory kasabasına hoş geldiniz

Her ne kadar “Harry Styles’ın yeni filmi” olarak duyurulsa da, “Don’t Worry Darling” bundan çok daha fazlası. 1950’lerde geçen filmde Alice ve Jack çifti, Jack’in işi dolayısıyla Victory kasabasına taşınır. Jack’in çalıştığı gizemli şirket tarafından yaratılan bu kasabada her şey mükemmel görünür. Ancak Alice zamanla Jack’in “Zafer Projesi” üzerindeki çalışmalarını merak eder ve bu merakı onu yavaş yavaş tüketmeye başlar. Alice projeyi araştırdıkça kasabadaki sırları da açığa çıkarır.

İlk seçimler

Filmde Alice’i Florence Pugh ve Jack’i de Harry Styles canlandırıyor. Onlara Chris Pine, Gemma Chan, Layne, Sydney Chandler ve Nick Kroll eşlik ediyor. Yönetmen Olivia Wilde başlangıçta Alice rolünü oynamak istedi ancak “Midsommar” filmini izledikten sonra rolü Florence’a vermeye karar verdi. Ayrıca Jack için düşünülen ilk isim Harry olsa da, şarkıcı dünya turnesi nedeniyle rolü geri çevirdi. Fakat pandemi nedeniyle turne iptal oldu ve Harry hiç düşünmeden rolü kabul etti.

Oyuncu değişimi

Filmin kadrosunda daha birçok değişim yapıldı. Başlangıçta Harry teklifi reddedince, Jack rolünü Shia LaBeouf’un canlandıracağı duyuruldu. Ancak çekimler daha başlamadan Olivia, Shia’yı projeden kovdu. Çünkü Shia’nın sette kötü davranışlar sergilediği, oyuncularla ve ekiple anlaşamadığı ve Florence’e hakaret ederek onu ağlattığı iddia edildi. Böylece Harry rolü devraldı. Bununla birlikte Dakota Johnson da, filmde Margaret rolünü oynamak için kadroya alındı. Oyuncunun çalışma programının çakışması nedeniyle çekimlerden bir ay sonra rolü KiKi Layne’e devretti.

Konfor alanından çıktı

Harry, izleyiciyi zorlayacak birkaç sahnenin filmde yer aldığını doğruladı. Şarkıcı, “Bu sahneler konfor alanımdan uzaklaşmam için güzel bir fırsat oldu. Çekimler çok eğlenceliydi. Birlikte çalıştığımız insanlarla güvene dayalı bir ilişkim olduğu için çok şanslıydım ve bu benim için bir ilk oldu” diyor. Aynı zamanda Harry, oyunculuğun bazen rahatsız edici olabileceğini ama yönetmen Olivia sayesinde filmde çok rahat oynayabildiğini, “Yönetmenime güvenebilmek büyük bir şans, bu çok yardımcı oldu. Olivia ile çalışmak harika bir deneyimdi” sözleriyle anlatıyor.

 

Yorum Yapın