Genel Manşet Ünlüler

Emoji Del Rey

“Blue Banisters” albümüyle Lana Del Rey, yine duygularımızda dalgalanmalar yaratıyor. Albümde öne çıkan şarkılar, Lana’nın farklı farklı ruh halini yansıtıyor. Biz de bu şarkıları emojilerle anlattık.

Yazı İrem Naz Güvel

🙂

“Cherry Blossom”

Kiraz çiçeği anlamına gelen “Cherry Blossom”, Lana’nın birçok şarkısında geçiyor. Üstelik bu, şarkıcının gelecekteki çocuğuna koyacağı isim. Lana’nın güzel, ışıltılı, cesur ve özgür olacağını hissettiği çocuğuna, onu çınar ağacından da yükseğe çıkaracağını ve mutlu etmeye çabalayacağını söylüyor.

🙁

“Dealer”

“Dealer” yani “Satıcı”, Lana’nın sevgilisi için kullandığı bir metafor. Şarkıda geçen “para” sözü, Lana’nın sevgisini, çabalarını ve şefkatini simgeliyor. Ona değer vermeyen sevgilisine her şeyini verdiğini söylüyor. Şimdi o kişiyle çıktığı için pişmanlık duyuyor ve artık onu sevmek istemediğini çünkü kendisini asla sevmediğini belirtiyor.

<3

“Sweet Carolina”

Çarpıcı ve hassas vokal performansıyla “Sweet Carolina”, albümdeki en önemli parçalardan biri. Eğlenceli sözlerinden şarkının kız kardeşine yazıldığı düşünülüyor. Lana bu şarkıyla, aşk şarkılarını yazdığı kişilerin sadece sevgilileri olmadığını hatırlatıyor.

O:)

“Arcadia”

Lana kendini Los Angeles şehrine benzetiyor. Los Angeles aynı zamanda “Melekler Şehri” olarak da biliniyor. Şarkıcı doğrudan Arcadia şehriyle konuşuyor. Şehre giden yolları atardamarlara ve Arcadia da onun kalbini temsil ediyor. Bu metaforlar kalbine giden yolun haritasını çiziyor.

:/

“Beautiful”

Birtakım sorunlarla mücadele edenlere genellikle hayattaki mutlulukları aramaları söylenir. Sahip olduklarına şükretmeleri ve bunlarla mutlu olmaya çalışmaları istenir. Ancak Lana, bunu kabul etmiyor. Bu şekilde düşünmek zorunda olmak üzüntülerin dindirmiyor. Bunu duymaktan sıkıldığını ve yaşadıklarının önemsizleştirildiğini hissediyor.

😉

“Blue Banisters”

Şarkıcı başarısından korkmayan ve sinirlerini bozmayan erkekleri bulmanın zorluğundan ve bunun ilişkilerine getirdiği stresten bahsediyor. Erkeklerin genel olarak sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda onlardan daha üstün olan kadınları istemediklerine dikkat çekiyor. Ama Lana ne olursa olsun, mutlu olmaya çalışacağını da ekliyor.

 :*

“Wildflower Wildfire”

Lana şarkıda “yumuşak” mizacından bahsediyor. Kendisini “kır çiçekleri yatağı gibi” yumuşak ve narin olarak ima ediyor. Kendini şefkatli ve besleyici olarak görerek birlikte olduğu kişiye onu çok mutlu edeceğini söylüyor.

Yorum Yapın