Manşet Ünlüler

Ed Sheeran formülü

Sansasyonel olmadan ve sadece yeteneğiyle ön plana çıkan Ed Sheeran’ın merak edilen başarı formülünü bulduk:)

Yazı İrem Naz Güvel

 

Söz yazarlığı formülü:

Sıkı çalışma x Hayal gücü + Titizlik

Ed’in albümüne ekleyeceği şarkılar zorlu bir elemeden geçiyor. Şarkıcının bu konudaki sırrı, bize bir hayli ilginç geldi. Yazdığı şarkıları günde defalarca dinliyormuş ve eğer dinlemekten bıkarsa, şarkı üstünde düzenlemeler yapıyormuş. Bir şarkıyı, albüme girmeden önce neredeyse 3 bin kere dinlediği oluyormuş.“Hayatım boyuncu bugünkü konuma gelmek için sürekli çalıştım. Boş zamanımda yaptığım bir şey yüzünden bunu kaybedemem” diye başarı azmi gösteriyor. 13 Grammy adaylıktan 4 tanesini kazanmanın altında bu titizlik yatıyor.

 

Şarkıcılık formülü:

Yetenek / Müzik bilgisi +Pratik

Ed’in şarkı söylemedeki yeteneği, bol bol pratik yapmasından geliyor. Şarkıcının sevdiği belli bir müzik türü yok. Rock’tan hiphop’a, klasik’ten pop’a kadar her şeyi dinliyor. En sevdiği şey, bu şarkılara farklı tarzlarda eşlik etmekmiş. Örneğin bir Beyonce şarkısını rock şeklinde söyleyebiliyormuş. Ed, herkesin sesini eğitebileceğini dile getirerek, şarkıları yavaştan hızlı bir şekilde söylemelerini öğütlüyor. Bunun ses tellerini esnettiğini de ekliyor. O zaman hemen ses egzersizlerine başlıyoruz:)

 

Arkadaşlık formülü:

Utangaç tavırlar – Sevimli surat

Kim Ed ile arkadaş olmak istemez ki! En büyük kankası Taylor Swift’in kızlar grubuna dahil olan nadir erkeklerden biri. Hatta güzel şarkıcı, Ed’in annesiyle de iyi anlaşıyormuş. Ünlü olsun olmasın, kızıl şarkıcı herkesle arkadaşlık kurabiliyor. Aslında çok utangaç biriymiş ama sevimli suratı insanlar tarafından çok cana yakın bulunuyor ve birçok kişi onunla dost olmak için peşinden koşuyor.

 

Oyunculuk formülü:

Tanınırlık / Kendine güven

Ed, “Game of Thrones” dizisinin 7.sezonuna bir bölümlüğüne konuk oyuncu oldu. Bölümde şarkıcı, Arya’nınyanına gittiği ateş başında dinlenen askerlerden biriydi. Bu kısa ekran macerasında şarkı bile seslendirdi. Onu izlemek çok eğlenceliydi ancak bizimle aynı fikirde olmayanlar da var. “GOT”ın Hodor’u Kristian Nairn, kızılın oyunculuğunu eleştirdi. Sevmediğidetay oyunculuğu değil,  bu kadar fazla tanınan birinin dizide yer almasının serinin imajını zedelemesiymiş.Biz Kristian ile aynı fikirde değiliz. Kendisi gayet güzel bir iş çıkardı:)

 

Rahatlama formülü:

Basit şeyler + Çocuk ruhu

“Doyasıya yaşıyorum. Bulunduğum pozisyonun avantajlarını kullanıyorum” sözleriyle Ed, hayat memnuniyetini paylaşıyor. Oldukça mütevazı olan şarkıcının en büyük hayali, iPhone’unu ve interneti bir kenara atıp, eski bir telefonla ıssız bir yerlere kaçmakmış. Bir ay kadar da başkalarıyla iletişimde olmak istemiyormuş.Kedileri sevmek, köşedeki kafede kahvesini içmek ve Legolarla oynamak gibi basit şeylerden mutlu olabiliyor. Sahneye bile bir kot ve bir tişörtle çıkıyor. Onun rahatlamasına en iyi ilaç baskıdan uzak kalmakmış. Hepsini not ettik Ed:)

Yorum Yapın