Kore Manşet Ünlüler

Doğum günü kutlamaları başlasın

Red Velvet,  “The ReVe Festival 2022 – Birthday” adlı yeni albüm ile kızlar onlardan beklenildiği gibi yine harika şarkılarını ReVeluv ile paylaşacak.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Kırmızıların dönüşü

Red Velvet merakla beklenen geri dönüşlerinin detaylarını açıkladı. Üyelerden Joy birkaç hafta önce bu yıl birçok albüm çıkarmayı planladıklarını söylemişti ve dediği de gerçekleşti. Grup, 28 Kasım saat 18:00’de “The ReVe Festival 2022 – Birthday” ile geri dönecek. SM Entertainment temsilcisi, grubun tam grup olarak geri dönüşlerine hazırlandıklarını doğruladı. Bu albüm, grubun “The ReVe Festival 2022 – Feel My Rhythm” den yaklaşık sekiz ay sonra ilk geri dönüşü. Ayrıca “The ReVe Festival 2022 – Birthday”, Red Velvet’in “Feel My Rhythm” ile başlayan “The ReVe Festival 2022” serisinin ikinci bölümü de olacak.

 

Kedinin gizemi

Eğer iyi bir ReVeluv isen grubun kedilerle olan bağlantısını biliyorsun. Hatta birçok hayran, geri dönüşlerde kedi detayları üstünden teoriler de üretiyor. “Ice Cream Cake” klibinde devasa bir Van kedisi ile 2016’daki ikonik “Russian Roulette” klibinde de çizgi film karakteri olarak bir kedi karşımıza çıktı. “The ReVe Festival 2022 – Birthday”de de tanıdık bir kedi figürünü görüyoruz. Buradaki kedi, daha öncekilerin bir karışımı adeta! Bir gözü siyah ve öteki kırmızı olan bu mavi çizgi film karakterine benzeyen kedi, sarı kulaklıklarıyla müzik dinliyor. Grubun bu yeni maskotunun birçok teoriyi de beraberinde getireceği kesin!

 

Üyelerden yeni çalışmalar

Geri dönüş öncesi Red Velvet üyelerinin solo olarak neler yaptığına bir bakalım!

Seulgi

Üyeler, grup olarak geri dönüş için hazırlansalar da, son zamanda solo projeleriyle de dikkat çekiyorlar. Geçtiğimiz ay, ana dansçı Seulgi, ekim ayında Wendy ve Joy’un ardından ilk solo çıkışını gerçekleştirdi. İdol, “28 Reasons” adını taşıyan ilk mini albümüyle tüm hayranlarını mutlu etti.

Irene

Irene web varyete programı “Irene’s Work & Holiday”e başladı. Program, idolün günlük hayatına, işe olan tutkusuna ve arkadaşlarıyla tatilde neler yaptığına odaklanıyor. Red Velvet’in diğer üyelerini de gördüğümüz “Irene’s Work & Holiday”, idolü daha yakından tanımamıza da yardımcı oldu.

Joy

Joy, Choo Yeong-Woo ve Baek Sung-Chul ile birlikte “Once Upon a Small Town” dizisinde rol aldı. Dizi, Seul’de veteriner olarak çalışan Han Ji-Yul’u merkezine alıyor. Ji-Yul, büyükbabasının yaşadığı ve bir hayvan kliniği işlettiği Huidong Köyü’ne gitmeye karar verir ve bir süre sonra bu kliniği işletmeye başlar. Dizi, izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Wendy

Wendy bir süredir radyo programı “Wendy’s Young Street”te DJ’lik yapıyor. Programa birçok ünlü ismi konuk eden Wendy’nin DJ’liği, konuklarıyla olan etkileşimi ve iletişim becerileriyle bu alanda ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı.

Yeri

Grubun maknae’si Yeri, “Cheongdam International High School” adlı dizide Baek Jae Na karakterini oynayacağı bildirildi. Dizi, soruşturmadaki tek tanık olan bir transfer öğrencisi Baek Jae Na ve Kim Hye In’in arasında geçen acımasız zihinsel oyunlara odaklanacak. Dizide Yeri’ye, Lee Eun Saem’in eşlik edeceği açıklandı.

Yorum Yapın