Disney’den kalpleri ısıtan yeni yıl kampanyası: #EnBüyükSihirAiledir

13629 views Yorum yap

Disney, Tüketici Ürünleri, Oyunlar ve Yayıncılık Birimi tarafından, yeni yıl dönemine özel olarak hazırlanan ve markanın çocuklara yardım derneği Make-A-Wish® ile küresel ölçekte 40 yıldır süregelen iş birliğini de destekleyen #EnBüyükSihirAiledir (#FromOurFamilyToYours) isimli kampanyası başladı.

Kampanya kapsamında bir büyükanne ile torununun duygusal hikâyesini ve onları yıllar boyunca birbirine bağlayan aile geleneklerini dokunaklı bir dille anlatan üç dakikalık animasyon formatında hazırlanmış bir reklam filmi de yer alıyor.

EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika), Kuzey Amerika ve Okyanusya’da; toplam 26 ülkede, TV kanalları, dijital platformlar ve Disney’in kendi mecralarında ilk kez bugün gösterime girecek olan bu reklam filmi,ülkemizde de Disney Channel Türkiye YouTube adresinde (https://www.youtube.com/watch?v=5RwT4J3dnSo&t=16s) hayranların beğenisine sunuluyor.

Hedef 1 milyon dolar bağış…

Kalpleri ısıtan gelenekler, aile birlikteliğinin önemi ve nostalji temalarından esinlenilerek hazırlanan bu reklam filminde tanıdık dostumuz Mickey’e iki yeni karakter, büyükanne Lola ve onun kız torunu eşlik ediyor. Mickey, reklam filminde, Lola’ya 1940 yılında daha küçücük bir kız çocuğu iken babası tarafından hediye edilen ve çok sevdiği bir oyuncak olarak yer alıyor. Mickey, her geçen seneyle birlikte Lola’nın çocukluk dönemini ve günümüzde torunuyla kurduğu bağı simgeliyor. Yılbaşı sabahı da duygu yüklü bir sürprize ilham kaynağı oluyor.

Make-A-Wish®’e toplamda 1 milyon dolar kaynak yaratmayı hedefleyen bu kampanyanın Avrupa ayağında, Disney hayranlarına, reklamda yer alan ve sınırlı sayıda üretilen nostaljik Mickey peluş oyuncağını Disney Store’lardan ve ShopDisney.eu sitesinden satın alabilme fırsatı sunuluyor. Satışlardan elde edilen gelir Make-A-Wish®’e bağışlanacak.

Her paylaşım, çocukların dileklerini gerçekleştirmeye destek olacak

Hikâyeye, Ivor Novello Yükselen Yıldız Ödülü adayı İngiliz sanatçı Griff (19) duygulu sesiyle eşlik ediyor ve sözleri PARKWILD tarafından yazılan ‘Love is A Compass’ adlı şarkıyı seslendiriyor. Kampanya için özel olarak bestelenen bu parçanın yer aldığı tekli, tüm dünya ile beraber Türkiye’de de bugünden itibaren çeşitli müzik platformlarından indirilebilinecek. 31 Aralık 2020 tarihinden önce gerçekleştirilen her bir indirmeden elde edilen gelirin tamamı da yine Make-A-Wish®’e bağışlanacak. (Şartlar ve koşullar geçerlidir.)

Kampanyanın bir diğer ayağını ise sosyal medya paylaşımları oluşturuyor. Disney, hayranlarını Facebook, Instagram ya da Twitter’da mutlu aile anılarını #DisneydenSevgilerle (#LoveFromDisney) etiketiyle paylaşmaya davet ediyor. 100 bin dolara kadar üst limiti bulunan kampanya kapsamında, Türkiye de dâhil tüm ülkelerden Disney hayranlarının yapacağı her bir paylaşım için Disney, Make-A-Wish®’e 1 dolar bağışta bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Makyaj

Makyajını tazele

Ünlü oyuncular sadece rolleriyle değil, görüntüleriyle de ilgimizi çekmeyi başarıyorlar. Aynı taktikleri uygulayarak sen de onlar gibi olmaya ne dersin? 

Devamı   6573