Genel Manşet Ünlüler

*Cosplay Olivia

Cadılar Bayramı’nda Olivia Rodrigo olmaya ne dersin? Fazla masrafa girmeden kolay bir şekilde, mükemmel bir Cadılar Bayramı kostümü oluşturabilmen için en iyi Olivia görünümlerini seçtik.

Yazı İrem Naz Güvel

“Sour” albüm kapağı

Olivia’nın ilk albümü “Sour”un kapak fotoğrafı, oldukça sevimli ve farklı. Ona dönüşmek de bir o kadar eğlenceli olacak.

Makyaj: Olivia’nın bu görünümünde öne çıkan detay yüzündeki stickerlar. Sticker bulma konusunda hiç zorlanmayacaksın çünkü Heygirl olarak her ay birbirinden renkli stickerları veriyoruz:) İçlerinden beğendiklerini yüzüne rastgele yapıştır. “Sour” yazısı için de dergiden harfleri kesebilirsin. Far olarak pembe ve açık mor tonlarını uygula ve eyeliner kuyruğunu da biraz uzat. Pembe tonlarındaki bir lip gloss sürdün mü makyajın hazır!

Kostüm: “Sour” görünümü için kostüm bulmak kolay olacak. Beyaz bir üst ve mavi pileli mini etek işini görecektir. Boynuna takacağın kısa ve uzun metalik kolyeleri de unutma.

“Good 4 U” intikam meleği

“Driver’s Licence” ile yüksek bir çıkış yaşasa da, Olivia “Good 4 U” ile zirveden inmeye niyetli olmadığını kanıtladı. Şarkıyla beraber klibi de oldukça ses getirdi. Onun gibi intikam meleğine dönüşmek için talimatları uygula.

Makyaj: Pigmenti bol pembe farı göz kapaklarının en yukarısına sür. Alt kirpiklerine kahverengi kalem çek. Yanaklarına pembe tonlarında allığı korkusuzca sür. Ruj olarak da makyajınla uyumlu pembe bir rengi tercih et. Saçını ise ortadan iki yana ayır ve farklı renkte tokalarla yanlardan tuttur.

Kostüm: Olivia’nın “Good 4 U” klibindeki görünümü şimdiden ikonik oldu. Tek ihtiyacın olan siyah uzun lateks eldivenler. Bu görünümün en dikkat çeken parçası kesinlikle onlar. Ekose etek ve kısa korse veya mavi beyaz bir elbise tercih edebilirsin. Diz altı beyaz çorap ve spor ayakkabılarınla intikam meleği Olivia’ya dönüştün!

Ağlayan balo kraliçesi

Olivia, albümü “Sour”un tanıtımını bir balo düzenleyerek gerçekleştirdi. Bu tema içinse klasik gerilim filmi “Carrie”den ilham aldı.

Makyaj: Şarkıcının bu görünümde de yine makyaj ön plana çıkıyor. Önce gözünün etrafını pembe bir farla kızarıklık efekti ver. Özellikle göz altına ağlamaktan kızaran göz görünümü vermek için bolca sür. Daha sonra alt kirpik diplerine siyah bir eyeliner çek. Bir kulak çubuğunu ıslatıp çektiğin eyeliner’ı dağıt. Böylece göz yaşı görünümünü yakalayacaksın. Siyah farın varsa göz atlarına sürüp görünümünü zenginleştirebilirsin. Göz kapaklarına pembe ışıltı ekle ve bol rimel sür. Burnuna ve yanaklarına highlighter ile belirginleştir. Pembe rujunun üstüne şeftali tonlarında bir lip gloss sür. Saçını da olabildiğince dağıt. Tacınla da saçını tamamla.

Kostüm: Pembe askılı payetli bir elbisen varsa kostümün neredeyse hazır. Yoksa eğer pembe bir elbiseyle de Olivia’ya dönüşebilirsin. Siyah ojelerini sür ve parmaklarına metal renkli yüzükler tak. Kolye olarak da metal choker ve onunla uyumlu kolyeleri tercih et. Son olarak pembe ve mor renkteki güllerini al ve pozunu ver.

 

*Cosplay: Bir film, kitap veya video oyunundan bir karakter gibi giyinme.

Yorum Yapın