Manşet Ünlüler

Cool çocuk

Herkesin sürekli konuştuğu ve övgüyle bahsettiği Timothee Chalamet’nin büyüsüne kapılmaya hazır mısın? 

Yazı İrem Naz Güvel

Genç yetenek

Timothee Chalamet’yi duymamanın imkanı yok. Son yıllarda görüp görebileceğimiz en yetenekli ve en cool oyunculardan biri. Genç yaşlı herkes ona bayılıyor ve bu konuda da haklılar. Jennifer Lawrence bile, “Çok yakışıklı. Yaşının bu kadar küçük olduğunu fark etmemiştim. Biraz büyüyünce ona, beni beklemesini söyleyin” diye 95 doğumlu oyuncuya platonik aşk beslediğini itiraf ediyor.

Ana kuzusu

Bu cool çocuğun tam bir ana kuzusu olduğunu düşünebiliyor musun? Annesi söz konusu oldu mu onun için akan sular duruyor. Ödül törenlerine hep annesiyle birlikte katılıyor. Sanatçı bir aileden gelen Timothee’nin babası da Fransız kökenli bir oyuncu; ana dili gibi Fransızca konuşuyor. Peki, Ansel Elgort ile aynı lisede okuduğunu biliyor muydun? Hatta Timothee, bir okul oyununda başrolü ona kaptırmış. Yakın arkadaş olan oyuncuları ileride bir projede izlemek harika olurdu:)

Büyük işler

Şimdi sana Timothee’yi gözünün nereden ısırdığı hatırlatalım. 17 yaşındayken “Homeland” dizisinde oynamaya başlayan oyuncu, “Interstellar”da Tom karakterinin gençliğini canlandırarak büyük projelere adım attı. Ancak adının dünyaya yayılmasını sağlayan “Beni Adınla Çağır” filmi kariyerinde bir dönüm noktası oldu ve ona En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar adaylığı getirdi. Ardından çektiği “Lady Bird”de de artık onu herkes tanıyordu.

“Güzel Oğlum” vizyonda

David Sheff, madde bağımlısı oğlu Nic’in hayatını kurtarmak için verdiği zorlu mücadele ve baba oğul ilişkisinin naifliği kalbine dokunacak. Yeteneğiyle yine herkesi büyüleyen oyuncu, filmdeki rolüyle Golden Globe’a aday oldu.

 

 

 

Yorum Yapın