Manşet Sinema

Çoklu evren efsanesi

Marvel Sinematik Evreni giderek büyüyor! Marvel, önümüzdeki yıllarda izleyiciyle buluşturmayı planladıkları projeleri açıkladı.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Evreler genişliyor

Marvel yeni yaptığı duyuruda, gelecek projelerini “The Multiverse Saga” olarak adlandıracaklarını ve bu evrende yer alan projeleri 4., 5. ve 6. evre olarak ayıracaklarını duyurdu. Şimdiye kadar açıklanan tüm projeleri senin için listeledik.

 

Dördüncü evre

Black Panther: Wakanda Forever

Yayın tarihi: 11 Kasım 2022

İkinci “Black Phanter” filminde, T’Challa’nın kız kardeşi Shuri’nin Wakanda’nın lideri olması ve Kara Panter’in görevini üstlenmesi bekleniyor. Ayrıca bu film, dördüncü evrenin son projesi olacak.

 

Beşinci evre

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Yayın tarihi: 17 Şubat 2023

Paul Rudd, Evangeline Lilly ve Michael Douglas’ın yer aldığı ve uzun zamandır vizyona girmesi beklenen “Ant-Man” serisinin üçüncü filmi “Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, 17 Şubat 2023’te izleyiciyle buluşacak.

Secret Invasion

Yayın tarihi: 2023 baharı

Disney+’da yayınlanacak dizide, Kaptan Marvel’da gördüğümüz Skrull adındaki şekil değiştiren uzaylılar yavaş yavaş Dünya’ya sızıyor. “Secret Invasion”, “Endgame”den bu yana en büyük crossover projesi olarak planlandı.

Galaksinin Koruyucuları Vol.3

Yayın tarihi: 5 Mayıs 2023

Gamora’nın ölümünün ardından ekip, onu geri getirmek için Ruh Taşı’nın peşine düşüyor. Ayrıca bu filmle birlikte “Maze Runner” serisinden tanıdığımız Will Poulter da, Marvel Sinematik Evreni’ne katılıyor.

Echo

Yayın tarihi: 2023 yazı

“Hawkeye” dizisinin spinoff’u olan “Echo”, rakiplerinin hareketlerini mükemmel bir şekilde kopyalayabilen, sağır bir Kızılderili süper kahraman Maya Lopez’i merkezine alıyor.

Loki – 2. Sezon

Yayın tarihi: 2023 yazı

“Loki”nin ikinci sezonu, ilk sezonun bittiği yerden devam edecek. Loki’ye hayat veren Tom Hiddleston dışında kimlerin dizide yer alacağı henüz açıklanmadı.

Marvels

Yayın tarihi: 28 Temmuz 2023

İkinci “Kaptan Marvel” filmi olan “Marvels” sadece Carol Danvers’e odaklanmayacak. Onunla birlikte tamamen kadınlardan oluşan bir ekibi de filmde izleyeceğiz.

Blade

Yayın tarihi: 3 Kasım 2023

Mahershala Ali’nin başrolünde olduğu “Blade”, vampir avcısı Blade’in başından geçenlere odaklanıyor.

Ironheart

Yayın tarihi: 2023 sonbaharı

Dizi, Tony Stark’ın Iron Man kostümüne benzer bir giysi geliştiren Riri Williams’ı yani Ironheart’ı anlatacak.

Agatha: Coven of Chaos

Yayın tarihi: 2023/2024

“WandaVision”ın kötüsü Agatha Harkness’ın kendi dizisi oldu. Kötü cadı Agatha’nın maceralarını 2023/2024 yayın döneminde izleyeceğiz.

Daredevil: Yeniden Doğuş

Yayın tarihi: 2024 baharı

“Spider-Man: No Way Home”da göründükten sonra Matt Murdock yani Daredevil’ın yeni maceraları kaldığı yerden devam edecek. Disney+’ta yayınlanmaya başlayacak dizi 18 bölümden oluşacak.

Kaptan Amerika: Yeni Dünya Düzeni

Yayın tarihi: 3 Mayıs 2024

“The Falcon and The Winter Soldier” dizisiyle birlikte Sam Wilson’nın artık yeni Kaptan Amerika olduğu onaylandı. Şimdi kahramanın maceraları beyazperdeye taşınıyor. Sebastian Stan’in canlandırdığı Bucky Barnes’ın filmde yer alıp almayacağı henüz bilinmiyor.

Thunderbolts

Yayın tarihi: 26 Temmuz 2024

Beşinci evrenin son projesi “Thunderbolts”, Marvel Studios’ın “Suicide Squad”ı olarak anılıyor. Hatalarını telafi etmeye karar veren anti-kahramanların yer alacağı filmde Yelena Belova, John Walker ve Baron Zemo karakterlerinin görünmesi bekleniyor.

 

Altıncı evre

Fantastik Dörtlü

Yayın tarihi: 8 Kasım 2024

Marvel, daha önce iki kez seri haline getirilen ve her seferinde hüsranla sonuçlanan “Fantastik Dörtlü” için yeniden çalışmalar başladı. Bu filmle birlikte altıncı evre resmi olarak başlayacak.

Avengers: The Kang Dynasty

Yayın tarihi: 2 Mayıs 2025

“Loki”nin ilk sezonunda izlediğimiz Kang, Marvel Sinematik Evreni’nin yeni en büyük kötüsü olacağı duyuruldu. Bu “Avengers” filminde hangi kahramanların yer alacağı henüz belli değil.

Avengers: Secret Wars

Yayın tarihi: 7 Kasım 2025

“The Kang Dynasty”den altı ay sonra ikinci “Avengers” filmi “Secret Wars” vizyona girecek. “Multiverse Saga”nın son filmi olması dolayısıyla, tüm karakterlerin filmde görünmesini bekleniyor.

Yorum Yapın