Manşet Sinema

Çok yaşa Wakanda!

Chadwick Boseman’sız bir “Black Panther” filmi düşünemezsek de, serinin ikinci filmi “Black Panther: Yaşasın Wakanda” 11 Kasım’da vizyona giriyor. Filmde aksiyona doyup, bol bol gözyaşı dökeceğimiz kesin!

Yazı İrem Naz Güvel

Chad’in ardından

“Black Panther”in devam filmi için hazırlıklar, ilk filmin ardından “start” aldı ve 2019’da Marvel Studios, devam filmin geleceğini resmi olarak onayladı. Ancak tüm planlar, Kara Panter’i canlandıran Chadwick Boseman’ın 28 Ağustos 2020’de hayatını kaybetmesiyle değişti. Marvel, filmle ilgili tüm çalışmaları askıya aldı ve bundan sonra nasıl ilerleyeceğine dair fikir yürütmeye başladı. Hayranlar, Chad’in ardından Marvel’ın nasıl bir yol izleyeceğini merak ederken, sonunda beklenen açıklama geldi. Marvel, Chadwick’e saygı nedeniyle canlandırdığı T’Challa rolünün dijital olarak yeniden yaratılmayacağını ve onun yerine yeni bir oyuncuyu seçmeyeceklerini duyurdu. Böylece film, ana kahramanına sahip olmayan ilk MSE devam filmi olarak tarihe geçti.

Wakanda işgal altında

Serinin yönetmeni Ryan Coogler, bu filmi Chadwick olmadan çekmenin şimdiye kadar yaptığı en zor şey olduğunu belirtti. Devam film, Kral T’Challa’nın sonrasında yaşanılanlara odaklanıyor. T’Challa’nın ölümünün ardından halk yastadır ancak krallarının yokluğunu fırsat bilen işgalciler, Wakanda’ya karşı saldırıya geçer. Wakanda krallığının liderleri, uluslarını işgalci güçlerden korumak için savaş hazırlıklarına başlar. Bu sırada, gizli denizaltı ulusu Talokan’dan Namor yeni bir tehdit olarak ortaya çıkar ve bu savaşın en büyük düşmanına dönüşür. Marvel Sinematik Evreni’ndeki 30. film olan “Black Panther: Yaşasın Wakanda”nın süresi 2 saat 41 dakika. Böylece “Avengers: Endgame”den sonra MSE’deki en uzun ikinci film ve en uzun solo MSE filmi oldu.

Savaşçılar çoğaldı

İlk filmde yer alan Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Winston Duke, Danai Gurira, Angela Bassett ve Danny Sapani rollerini yeniden canlandırmak için seriye geri dönüyorlar. W’Kabi’ye hayat veren Daniel Kaluuya da filmde yer alacaktı ancak “Hayır” filmi ile “Black Panther”in çekim zamanları çakışınca filmden ayrılmak zorunda kaldı. Eskilerle birlikte kadroya yeni isimler de katıldı. “I May Destroy You”nun yıldızı Michaela Coel, UFC şampiyonu Kamaru Usman, “Narcos: Mexico” oyuncularından Tenoch Huerta ile Dominique Thorne, MSE’ye dahil oldu. Dominique’in canlandıracağı Riri Williams, diğer adıyla Ironheart’ın ileride “Spider Man” filminde görüleceği şimdiden konuşuluyor.

Su problemi

“Yaşasın Wakanda”nın kötüsünün Namor olacağı daha önce doğrulanmıştı. MSE’de ilk kez Namor’u canlı olarak izleyeceğiz. Michael Phelps, Daniel Dae Kim, Brian Tee, Dwayne Johnson ve David Boreanaz, Namor için düşünülse de rol Tenoch Huerta’ya gitti. Ancak daha sonra ufak bir problem ortaya çıktı. Bir sualtı krallığının hükümdarını oynayan Tenoch yüzme bilmiyordu. Yönetmen Ryan Coogler, ona rolü teklif edip yüzme becerilerini sorduğunda Tenoch, “Daha önce hiç boğulmadım” diye yanıtlamış. Neyse ki role hazırlanırken o ve diğer oyuncular, yüzme ve nefes eğitimi dersleri aldı. Filmdeki sualtı sahnelerini izlemek için sabırsızlanıyoruz!

Yorum Yapın