Kore Manşet Ünlüler

Ciks sorularla VIXX

Şarkıları ve showlarıyla her zaman çok konuşulan VIXX’i 6 soruda inceledik ve neden bu kadar mükemmel olduklarını öğrendik.

VIXX şarkıları ve showlarıyla her zaman çok konuşuluyor. 6 soruda inceledik ve neden bu kadar mükemmel olduklarını öğrendik.

Yazı İrem Naz Güvel

1-VIXX adının anlamını taşıyor mu?

Bir Starlight’san, tabii ki grubun ismini nereden aldığını biliyorsun. “En iyi ses, en iyi görüntü ve en değerli” anlamındaki isim, üyeleri fazlasıyla tanımlıyor. Ses desen, hepsinde eşsiz birer ses var. Ken ve Leo yüksek notaya çıktıkları zaman tüylerimiz diken diken oluyor. N, “Sahnede güçlü bir auramız var. Ama sahne arkasında oldukça sevimli ve tatlıyız” diye grubu tanımlıyor. Yaptıkları müzik ve gösterilerle ne kadar değerli olduklarını kanıtlayıp, hayranlarına da bir o kadar değerli olduklarını hissettiriyorlar. Ne kadar yakışıklı olduklarını söylememize bile gerek yok:)

2- Gerçekten süper kahramanlar mı?

Çıkış şarkıları “Super Hero”daki gibi gerçek hayatta da üyeler birer süper kahraman. Grup, yardım kuruluşlarında görev alarak birçok kişinin yüzünü güldürüyor. Özellikle hastalıkla mücadele eden çocuklara ayrı bir ilgi gösteriyorlar. 15 yaşında kas hastalığıyla mücadele eden bir hayranlarını ziyaret edip onun hayalini gerçekleştirdiler.Sadece çocuklar değil evsiz hayvanlar için de farkındalık çalışmaları yaptılar. Bu çocukların şarkıları kadar kalpleri de özel.

3- Fazla mı çılgınlar?

Söz konusu görsellik olduğunda VIXX fazlasıyla yenilikçi. Sahne şovlarına önem veren grup, her türlü malzemeyi kullanmaktan ve farklı şeyler denemekten çekinmiyor. Siyah rujlarıyla karşımıza çıktıkları “Hyde” performansı hala hafızamızda. Renkli lensler, dantelli göz bantları ve yelpazeleri de cabası. Fütürizme gönül vermiş bir grubun sahne showlarını bu şekilde hazırlamaları beklenirdi:)

4- Kliplerini neden çok etkili?

Konsept kralı denildiğinde, aklımıza hemen VIXX geliyor. Teatral düzeydeki klipleri adeta görsel şölen sunuyor. Bir bakıyoruz voodoo bebeği olmuşlar, sonra da “Dr. Jekyll ile Bay Hyde” eserinden ilham aldıkları “Hyde”. Mitolojiden de sık sık yardım aldıkları “Dynamite”, “Fantasy” ve “The Closer” kliplerinde görülüyor. “Shangri-La” da buram buram Doğu Asya mitolojisi kokuyor. Sadece geçmiş değil gelecek temaları da VIXX’in sevdikleri arasında.

5- Starlight ile bağları ne kadar güçlü?

VIXX, Starlight’lar için birçok şarkıyı kaleme aldı. “Love Letter”da onlara olan sevgilerini ve minnet duygularını paylaştılar. “Milky Way”klibinde hem hayranlarına hem de onların kameralarından çekilmiş görüntülere yer verdiler. Videonun yıldızlarla kaplı olması, grubun hayranlarıyla beraber evrende sonsuza kadar parlayacaklarını ifade ediyor. Ayrıca onların her zaman kalplerinde yer aldıklarını ve bu kadar sıkı çalışmalarının arkasında onların sevgisinin yattığını da her zaman söylüyorlar.

6- VIXX’i neden sevmeliyiz?

Onları sevmek için nedene gerek var mı? Yaptıkları müziğin kalitesi daha şarkılarının ilk tınılarında hissediliyor. Showlarına özendikleri ve sıkı çalıştıkları net bir şekilde görülüyor.

Yorum Yapın