Manşet Ünlüler

Çalışkan arı

“Elite” dizisinde canlandırdığı Lu karakteriyle tanıdığımız Danna Paola’nın oyunculuk dışında da gizli yetenekleri olduğunu gördük.

 

Kraliçe Lu

Danna Paola, “Elite”te canlandırdığı Lu gibi günlük hayatında da kraliçe arı. Dünyanın geri kalanı gibi onu dizi sayesinde keşfetmiş ve zamanla favori oyuncularımızdan biri haline dönüştü. “Elite”in başlarında Lu kötü bir karakter olmasına rağmen Danna’nın katkılarıyla oldukça popüler oldu. Lu’nun karakteri zaman içinde gelişti ve artık onsuz bir “Elite” düşünemez olduk. Ancak biliyorsun ki yeni sezonunda dizi ana kadrodaki oyuncularla yollarını ayırdı. Bunların arasında Danna da yer alıyor. Las Encinas’ın kraliçe arısı olmadan bölümler nasıl geçecek bilmiyoruz.

 

6 yaşında albümünü çıkardı

Eğer Danna’yı bir oyuncu olarak tanıyorsan yanılıyorsun. Meksikalı yıldızın çok başarılı bir müzik kariyeri var. İlk albümünü henüz 6 yaşında çıkardı. Evet, doğru okudun, Danna Paola 6 yaşındayken “Mi Globo Azul” albümünü yayınladı. Bu yetenek müzisyen babasından ona aktarılmış. Ailesi boşandıkta sonra başarılı yıldız, gitar ve piyano dersleri alarak kendini geliştirmiş. Yayınladığı albümlerin ardından Danna ilk kez kendi bestesi “Mala Fama”yı yayınladı. Şarkı, özel hayatı hakkında çıkan asıl haberlere duyduğu öfke hakkında yazdığı şarkı için, “Çok heyecanlıyım ama aynı zamanda çok stresliyim. Bebek sahibi olmak veya ilk pastanızı pişirmek gibi, çok korkutucu ama çok gerçek” dedi. Oynadığı dizilerde şarkılar seslendirdi. “Elite”in soundtracklerinde Danna’nın 3 şarkısı yer alıyor.

 

Müziğe devam

“Elite”in devamında oynamayacak olan Danna fırsat bu fırsat diyip, ara verdiği müzik kariyerine hızlı bir dönüş yaptı. 2015 yılından beri sıkı bir şekilde oyunculuk kariyerine odaklanan güzel yıldız, “SIE7E +” albümünü şubat ayında çıkardı. “Mala Fama”, “So Good” ve “Sodio” şarkılarıyla dikkat çekiyor. Ancak albümünü yayınladıktan sonra ardından arkasına yaslanıp, pandemi nedeniyle kendini tembelliğe vurmadı. Yeni şarkılarını yayınlamaya devam etti. Son çıkardığı şarkı “No Bailes Sola” da Sebastián Yatra ona eşlik ediyor.

 

Çocuk oyuncu

Danna, “Susam Sokağı”nın Meksika versiyonunda rol alarak oyunculuğa başladı. O zaman henüz 4 yaşında olan yıldız, ilk büyük rolünü de 2 yıl sonra çocuk dizisinde “Maria Belen” canlandırdı. Ardından çeşitli dizilerde boy gösterdi. Meksikalılar Danna’nın gelişimini televizyondan izlediler adeta. 2013 yılında “Wicked” müzikalinde Elphaba karakterini canlandırarak, bu karakteri canlandıran en genç kişi oldu. Güzel sesli yıldız, sesini dublajlarda da kullandıı. Çok severek izlediğimiz “Karmakarışık” filminde Rapunzel’i İspyanyolca seslendirdi.

 

Yeni Blair

Lu, zaman zaman tavırları ve giydiği kıyafetlerle “Gossip Girl”ün kraliçesi Blair ile karşılaştırıldı. Kıyafetleriyle okul modansa öncülük yaptı. Lu gibi, Danna da katıldığı programlar da giydiği kıyafetlerle hep adından söz ettirdi. Ona boşuna kraliçe denmiyor. Önemli markalarla iş birliği yapan Danna’yı bu alanda çok sık göreceğiz.

 

Lu etkisi

Erken yaşta başlayan kariyeri nedeniyle evde eğitim görmüş olan Danna, Lu’nun okulundaki davranışlarıyla tam olarak ilişki kuramamış. Ancak buna rağmen karakterle olan ortak noktalarını, “Onun gibi, tüm kariyerim boyunca mükemmel olmak için çalıştım. İyi bir kız, iyi bir şarkıcı, oyuncu olmaya çalışıyorum. Onun gibi, kimsenin beni incitmesine izin veremezdim” sözleriyle anlatıyor. Bugüne kadar hep zavallı kızı oynayan Danna, hayatında ilk kez kötü bir karakteri canlandırmış. Bir oyuncu olarak bunu bir meydan okuma olarak algılayıp, üstüne gitmiş. Danna, “Lu, ‘Ben çok havalıyım ve sana veya hiç kimse için bir şey hissetmiyorum’ ifadesiyle gülümseyerek hayatını yaşıyor. Ancak içten içe çok savunmasız ve zayıf. Tüm bunlar onu zor sonuçlar doğuracak çılgın şeyler yapmaya itiyor. Uyum sağlamak için can atıyor. Lisenin sadece parti yapmak ve eğlenmek olmadığını gösteriyor” diye Lu’nun göründüğünden fazlası bir karakter olduğunu anlatıyor. Seni özleyeceğiz Lu.

Yorum Yapın