Manşet Ünlüler

Bunlar da kim?

Birçok ünlü isim, kariyerine başlarken farklı isim kullanmayı tercih ediyor. Gerçek isimlerini öğrenince ufak çaplı şok geçirebilirsin.

Zayn Malik

Gerçek adı: Zain Javadd Malik

Pakistan asıllı İngiliz sanatçı Zayn’in gerçek adı Zain Javadd Malik. Şarkıcının ilk adı Zain’nı tam olarak ne zaman ve neden değiştirdiği belli değil.

Dove Cameron

Gerçek adı: Chloe Celeste Hosterman

Bazı sanatçılar isimlerini sektöre uyum sağlaması için değiştiriyor ancak Dove’unki biraz farklı. “Adımın Chloe olması bir sır değil. Tüm arkadaşlarım ve ailem bana Chloe der. Bunu hiç gizlemedim. Babam bana hep Dove derdi. Onu, 15 yaşımdayken kaybettim. Veda edemedim, bu yüzden onun onuruna adımı değiştirdim” diye neden adını değiştirdiğini anlatıyor.

Gigi Hadid

Gerçek adı: Jelena Noura Hadid

Gigi ismi, başarılı mankenin ailesinde herkesin kullandığı bir lakapmış: “Anneme küçükken annesi ‘Gigi’ diye seslenirdi. Sonra bana da böyle seslenmeye başladılar. Birinci ya da ikinci sınıftayken okulda Helena adında bir kız vardı. Öğretmenim isim benzerliğinden dolayı adlarımızı sürekli karıştırıyordu. Bu yüzden öğretmenim, anneme ‘Jelena’ya bir lakap takmam gerekse, bu ne olurdu?’ diye sorunca annem de bazen bana Gigi dediklerini söyledi. Böylece bu ismi kullanmaya başladım.” Jelena da güzel ama Gigi ismi ona çok yakışıyor.

Camila Cabello

Gerçek adı: Karla Camila Cabello Estrabao

“Karla benim ilk, Camila da benim göbek adım. Ailem bana hep Camila derdi. Amerika’daki okula geldiğimde gerçekten çok utangaçtım ve öğretmenler bana Karla demeye başladı” diyen şarkıcı, Camila adını sahne adı olarak kullanmaya başladığını ve bu isimle kendini daha güçlü hissettiğini de ekliyor.

Miley Cyrus

Gerçek adı: Destiny Hope Cyrus

Miley, bebekken sürekli gülümsediği için “Gülen” anlamına gelen “Smiley” olarak anılırdı. Daha sonra bu lakap Miley’e dönüştü ve bu onun üstüne yapıştı. 2008’de şarkıcı resmi olarak adını Miley olarak değiştirdi.

Emma Stone

Gerçek adı: Emily Jean Stone

Emily Stone adında başka bir oyuncu olduğundan Emma’dan adını değiştirmesini istemişler. Oyuncu adını değiştirme sürecini şu şekilde paylaşıyor: “16 yaşındaydım. Yani o yaşındaki bir çocuğa yeni bir isim seçmesini istemek gerçekten ilginç bir süreç. Adımın Riley olmasını istedim. Yaklaşık altı ay Riley Stone adını kullandım. Daha sonra Emma olarak değiştirdim, çünkü Emily’ye daha yakın bir isim ve beni iyi tanıyan çoğu insan bana ‘M’ diye seslenir.”

Lorde

Gerçek adı: Ella Marija Lani Yelich-O’Connor

Ella yani Lorde, küçüklüğünden beri asillere ve aristokrasiye karşı bir ilgisi varmış ve bu yüzden sahne adının da bununla bağlantılı olmasını istemiş. Lord kelimesini daha kadınsı yapmak için sonuna bir “e” harfi koyduğunu belirten şarkıcı, Lorde’u kullanmaktan oldukça memnun.

Rihanna

Gerçek adı: Robyn Rihanna Fenty

Başarılı şarkıcı, soyadı Fenty ile marka kurdu ve ikinci adı Rihanna ile de müzik dünyasında zirveye yerleşti. Rihanna’nın, ilk adı Robyn ile de yeni bir imparatorluk kurmasını bekliyoruz.

 

Yorum Yapın