Kültür Mantarı Manşet

Bumper, Berlin’de

“Pitch Perfect” serisini sevenlere müjde! “Pitch Perfect: Bumper in Berlin” dizisi, filmin sevilen karakterlerinden Bumper’ın Berlin macerasını müzikal bir dille anlatıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Almanya macerası

Anna Kendrick, Brittany Snow ve Rebel Wilson gibi isimlerin olduğu “Pitch Perfect” filmi, hem konusu hem de şarkılarıyla çok sevilen müzikal bir seriye dönüştü. Şimdiye kadar üç filmi olan serinin ilk dizisi “Pitch Perfect: Bumper in Berlin” nihayet geldi. Dizi, filmden de hatırladığımız Bumper karakterine odaklanıyor. Bumper, şarkıları Berlin’de hit olunca müzik kariyerini yeniden canlandırmak ister. Böylece Pieter Krämer ve asistanı Heidi ile çalışmak üzere Almanya’ya taşınır. Tabii ki bu yeni macerasında Bumper’ın birçok kişiyle rekabet etmesi gerekir.

Sarah ve Adam

Bumper ve Pieter’ı daha önce “Pitch Perfect” serisinden tanıyoruz. Adam DeVine ve Flula Borg rollerine yeniden hayat verirken, Sarah Hyland, Jameela Jamil ve Lera Abova da ekibe yeni katılan isimler. Sarah ve Adam, daha önce “Modern Family” dizisinde sevgilileri canlandırmış ancak karakterleri mutlu sona ulaşamamıştı. Dizinin hayranları ikiliyi tekrar bir arada görünce heyecanlarına hakim olamadı. Bakalım, Adam’ın karakteri Bumper ile Sarah’nın canlandırdığı Heide arasındaki etkileşim nasıl olacak?

“Loki”den ilham aldı

Film serisinde Gail karakterini canlandıran, aynı zamanda serinin ikinci filmini de yöneten oyuncu Elizabeth Banks, dizinin yönetici yapımcılığını üstleniyor Elizabeth, “Bumper in Berlin”i hazırlarken “Loki” dizisinden ilham almış. “Loki, aslında Marvel’ın kötü adamlarından biri. Marvel bu karakteri aldı ve onun geçmiş hikayesini anlatan bir dizi yarattı. Bunu, ‘Pitch Perfect’te Adam Devine’in karakteri Bumper ile yapabilir miyiz?’ diye düşündüm. Çünkü Bumper sevimli bir kötü adam” diye dizi fikrinin nasıl ortaya çıktığını paylaştı.

Filmden tamamen farklı

Serinin ilk filmi tam 10 yıl önce yayınlandı. Yapımcı Elizabeth, serinin bu kadar uzun süreceğini asla tahmin etmediklerini söyleyip devam ediyor: “Diziyle birlikte The Barden Bellas ve ‘Pitch Perfect’ dünyasını onurlandırmak istedik. Yeni hikaye ikinci şanslar, dostluk ve hayallerin beklenmedik şekillerde gerçekleşebileceği fikrini temel alıyor. ‘Bumper in Berlin’in, kendine özgü komedisi ve olağanüstü müziğiyle hayranlar tarafından çok sevilecek. Aynı zamanda daha önce gördüklerinizden tamamen farklı olması bizim için gerçekten önemliydi.” “Bumper in Berlin”de filmden başka oyuncuların oynayıp oynamayacağı bilinmiyor ancak umarız eski yüzlerden de birleri diziye konuk olur.

 

Yorum Yapın