Kore Manşet Ünlüler

Bu yakışıklı da kim?

BTS’in şu an askerde olan üyesi Jin yeteneği, yakışıklılığı ve esprili yönüyle her zaman gösteri üstünde topluyor. Zaman zaman idol birden fazla lakaba sahip oldu. İşte o takma isimlerden birkaçı.

 

Dünya çapında yakışıklı

Jin’i ilk gördüğünde “Kim bu yakışıklı?” diye aklından geçirmişsindir. Worldwide Handsome yani Dünya Çapında Yakışıklı anlamındaki bu lakap, Jin’in en sevilen ve ona en uygun olan takma isimlerden biri. Üstelik Jin de kendisini sık sık “Worldwide Handsome” olarak tanıtmayı çok seviyor.

 

Arabadaki çocuk

2015 Melon Müzik Ödülleri’nde Jin’i arabadan kırmızı halıya çıkarken görenler onun kusursuz görünümü karşısında şaşkına dönmüştü. Onun kim olduğunu öğrenmek için “Arabadaki çocuk” (Car Door Guy) lakabı ortaya çıktı. Bunun dışında Jin, “Soldan üçüncü adam, pembe mikrofonlu adam ve düz siyah takım elbiseli adam” gibi görünüşüyle birçok kez viral oldu.

 

Matnae

Jin’in grubun en büyük üyesi ancak kişiliği tam tersine oldukça dinamik ve genç. Bu yüzden ona Matnae de deniliyor. Bu terim, en yaşlı anlamına gelen “mat” hecesi ile en genç anlamına gelen “maknae” teriminin birleşiminden oluşuyor.

 

Bay Omuz

Jin’in geniş omuzları görülmeyecek gibi değil! İdol, K-pop dünyasında en geniş omuzlardan birine sahip. Zaman zaman “Bay Omuz” olarak da anılıyor.

 

Jinpaca

Bu takma ad, Jin ve alpakanın karışımından oluşuyor. Jin yemek yerken veya mırıldanırken alpakaya sık sık benzediği söyleniyor. Hatta idol, BT21 karakteri RJ’i yaratırken bu benzerliğinden ilham aldı.

 

Hamster

Hamsterlar gibi sevimli olan Jin’in bu sevimli tüyü dosta benzetilmemesi neredeyse imkansız. Özellikle de gülümserken hamster tatlılığı ortaya çıkıyor.

 

Yorum Yapın