Kültür Mantarı Manşet

Bu sokaktan çıkış yok

Korku filmleri sevenler toplansın! hafta art arda korku film serüveni var. “Korku Sokağı Üçlemesi” zengin oyuncu kadrosuyla korkutmaya geliyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Haftalar boyu gerilim

Fark ettiysen bu yaz korku ve gerilim projeleri, geçen yıllara göre sayısını arttırmış durumda. İçlerinde bizi en çok heyecanlandıran ise Netflix’in yeni korku filmleri serisi “Korku Sokağı Üçlemesi”. Filmler, üç hafta boyunca yayınlanacak. Üçlemenin ilk kısmı “1994” 2 Temmuz’da, ikinci kısmı “1978” 9 Temmuz’da ve son kısmı “1666” da 16 Temmuz’da izleyiciyle buluşacak.

3 hikaye, 3 korku

Filmler 300 yıl boyunca üç farklı dönemi kapsıyor. 1994 yılında geçen ilk kısımda bir grup genç, yaşadıkları kasabaya yüzlerce yıldır musallat olan lanetli olayları keşfeder. Zaman içinde gruptakiler, bu olayların birbiriyle bağlantılı olduğunu ve sıradaki kurbanların kendileri olduklarını öğrenir.

“1978”de ise, Sunnyvale ve Shadyside’ın kampçıları ve çalışanları, kasabalarının ortak tarihinden gelen dehşete karşı birleşip kendilerini ve kamplarını zorunda kalır.

Son film “1666” da, geçmişe bakış atılır ve kasabaya musallat olan lanetin nasıl ortaya çıktığı anlatılır. Bu sırada, 1994 yılındaki gençler de kasabanın lanetini ortadan kaldırmak için zamana karşı yarışır.

“Stranger Things”ten konuklar

Üçlemenin konusu hoşuna gittiyse oyuncularını duyunca çok heyecanlanacaksın. Yeni sezonunu büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz (Artık beklemeye dayanamıyoruz!) “Stranger Things”ten iki oyuncu filmlerde yer alıyor: Dizinin Max’i Sadie Sink ile Robin’e hayat veren Maya Hawke. Anlaşılan Netflix, “Stranger Things”in yokluğunu bu şekilde kapamaya çalışıyor:) “Korku Sokağı Üçlemesi”nde iki oyuncuya Olivia Welch, Fred Hechinger ve Charlene Amoia gibi güçlü bir kadro eşlik ediyor.

Zıplamaya hazır ol!

“Korku Sokağı Üçlemesi” R.L. Stine’ın aynı adlı kitap serisinden uyarlanıyor. Yazar, filmlerin kitaplardan daha korkunç olduğunu belirtti. Serinin yazarı bunları söylediğine göre, gerçekten de bizi yerimizden hoplatacak bir üçleme geliyor!

Yorum Yapın