Manşet Ünlüler

Bu öğretmenler başka

Ünlüler öğretmenin olsaydı hangileri arkadaş canlısı, hangiler de sınıfta disiplin sağlardı merak ettin mi? Biz senin için bu merakı gideriyoruz.

 

Shakira

Matematik

Shakira’nın IQ’sunun 140 olduğunu biliyor muydun? Başarılı şarkıcı neredeyse bir dahi sayılır. Böyle bir matematik öğretmeninin olduğunu hayal et. Onun pozitif enerjisi ve kıvrak zekası sayesinde matematiğe aşık olabilirsin. Anlamadığın yerleri tekrarlamaktan asla yorulmaz.

 

Daniel Radcliffe

Yabancı dil

İngilizceyi bir İngilizden öğrenmek gibisi var mı? Ancak onun sempatik görüntüsüne aldanıp, bir İngiliz olduğunu unutma. İngiliz disiplinine sahip Daniel, sınıfında disiplin uygulayan bir öğretmen olacaktır. Sınıfa katılım ve ödevlerin yapılmasını ister. Bu konuda da çok titiz olur. Belki “Harry Potter” setinde öğrendiği birkaç numarayı ders aralarında gösterir.

 

Chris Evans

Benden Eğitimi

Thor’un çekicini kaldırabilecek kadar güçlü olan Kaptan Amerika hayallerimizdeki beden öğretmeni. Onu canlandıran Chris Evans’ın da Kaptan’dan aşağı kalır yanı yok. Beden eğitimini çok seviyorduk, bir de Chris öğretmenimiz olunca haftanın 10 saati beden dersine girebiliriz. Ancak klasik beden derslerinin dışında farklı bir yol izleyip okula Survivor parkuru kurabilir. Tembellikten asla hoşlanmayan Chris temposuz koşan birini görüp uyarabilir.

 

Halsey

Resim

Kendi albüm kapağını bile tasarımını yağlı boyalarla yapan Halsey’den resim konusunda öğrenecek çok şey var. Resme verdiği değer fazla olunca, öğrencilerinin de onun gibi işlerine odaklanmalarını ve sıkı sarılmalarını ister. Dersine yeteri kadar ilgi gösterilmeyince aman zaman sesi yükselebilir. Ancak harika resimler yaratman konusunda büyük çaba harcayıp, seni bir sanatçıya dönüştürebilir.

 

Ed Sheeran

Müzik

Grammy ödüllü bir sanatçıdan müzik dersleri almak büyük bir şans. Ed hem arkadaş hem de öğretmenlik arasındaki dengeyi iyi kurarak, ideal öğretmen statüsüne yükseliyor. Hep bir ağızdan “Shape of You”yu söyleyip sınıfça dersi kaynatma olasılığınız yüzde 100:)

 

Louis Hofmann

Fizik

Fizik zorlayıcı derslerin başında geliyor. İlgi alanın sayısal değilse, konulara odaklanmak zor olabiliyor. Ancak fizik, zaman yolculuğu yapan biri için o kadar da güç değil. Ders gibi Louis de otoriter ve külyutmaz bir öğretmen. Sınavları oldukça zor olur ve kopya çekenlere asla acımaz. Onun dersine sıkı çalışmakta yarar var.

 

Anne-Marie

Coğrafya

Anne-Marie kendi gibi dersleri eğlenceli bir şekilde anlatmayı tercih ederdi. Kitaplara bağlı kalmadan öğrencilerin ufkunu geliştirip o şekilde dersleri işlerdi. Hatta iklimler konusunu bir şarkıya dönüştürerek aktarırdı. Çünkü şarkı eşliğinde öğrenilen bilgiler daima akılda kalır. Bu da sana sınavda konuyu hatırlamanda yardımcı olur.

Yorum Yapın