Manşet Ünlüler

Bize her yer Türkiye

Ünlüler Türkiye ile etkileşimde bulunduğunda sevincimize hakim olamıyoruz. Son zamanlarda ünlülerin Türkiye hakkında söyledikleri ve paylaşımları giderek arttı. Hatta içlerinden Türk olan bile çıktı.

İrem Naz Güvel

Cardi B

Cardi B’nin “Muhteşem Yüzyıl” hayranı olduğunu karantina sürecinde öğrenmiş olduk. Şarkıcının bir story’sinde, televizyonda dizinin oynadığını gördük ancak başta bunun bir rastlantı olduğunu ve Cardi’nin bilinçli bir şekilde diziyi izlediğine inanmadık. Ancak şarkıcı dizinin koyu bir hayranı olduğunu ve Hürrem Sultan’a bayıldığını açıkladı. Hatta Twitter’da hayranlarıyla dizi hakkında tartıştı. “Mutheşem Yüzyıl”ı baştan sona izleyen Cardi, dizinin uzantısı “Kösem Sultan”ı da izleyeceğini belirtti. Osmanlı tarihine büyük bir ilgi duyduğunu ve en kısa zamanda Türkiye’ye gelip müzeleri gezeceğini açıkladı. Kapımız sana her zaman açık Cardi.

 

Halsey

Halsey yaptığı baklavaları story’de paylaşıncaya kadar onun Türk olduğunu bilmiyorduk. Evde baklava açacak kadar yetenekli olan şarkıcı, baklavayı çok sevdiğini ve devamlı yapacağını söyledi. Bunun üzerine bir Türk hayranı, şarkıcıya Türkiye’ye gelip baklava yemesini tavsiye etti. Halsey’in cevabı ise herkesi çok şaşırttı. “Yarı Macar olduğumu düşünerek büyüdüm. Ama DNA testi yaptırdım ve Macar değil, yüzde 11 Türk olduğum ortaya çıktı” dedi. Bununla da yetinmeyen şarkıcı Türkçe öğrenmeye başlamış bile. Halsey, Türkiye’nin en güzel tatil yerleri olduğunu ve Türklerin çok cana yakın ve sevgi dolu olduğunu da ekledi.

 

Adele

Halsey gibi Türk soyundan gelen bir diğer isim de Adele. İngiliz şarkıcı, eski bir röportajında ailesinde Türk ve İspanyol’un fazla olduğunu açıkladı. Gerçek şu ki Adele tamamen Türk soyundan gelmiyor. Teyzelerinden biri bir Türk ile evlenmiş ve Türk kuzenleri varmış. Bu bile bizim için yeterli:)

 

Daniel Radcliffe

Daniel’ın bir Türk soyu yok ama yakın arkadaşı var. Çocukluğunda en yakın arkadaşlarından biri Türk olan oyuncu, eskiden sık sık ailesiyle beraber Ölüdeniz’de tatile gelirmiş. Tatil ziyaretleri ve arkadaşından dolayı Türkçe’ye aşinaymış. “Harry Potter” setinde şaka amaçlı Hagrid rolü canlandıran Robbie Coltrane’in telefon dilini Türkçe’ye çevirmiş. Tabii Robbie’nin telefonu eski haline getirmesi epey bir vakit almış:)

 

Lady Gaga

Birçok sanatçı eserlerinde, başka sanatçılardan ilham alıyor. Onlardan biri olan Lady Gaga, zaman zaman başka şarkıların alt müziğini alıp, yeni bir şarkı ortaya çıkarıyor. Tabii yasal yollarla. Bu şarkılar arasında Türk altyapısına sahip şarkılar da var. Ancak en çok konuşulan, Gaga’nın “Applause” şarkısının görsel tasarımında, Zeki Müren’den bolca ilham alması oldu. Hatta kostümlerinde de ondan izler taşıyor.

 

Jensen Ackles

Sevdiğimiz ünlülerin Erik dalında dans etmesine o kadar alıştık ki artık hiç şaşırmıyoruz. “Supernatural” oyuncularından Jensen, Erkilet Türküsü’nde dans etti. Kızlarıyla birlikte “göbek atarak” çektiği video, Türk hayranları tarafından çok sevildi. Sonra öğrendik ki Jensen’in Türk müziklerinden oluşan birçok plağı varmış. Doğrusu ona bir kez daha hayran olduk.

 

Doctor Who

Yılların fenomen dizisi “Doctor Who”un Türkiye’de birçok hayranı var. En güzel kısmı ise dizinin yapımcıları ve oyuncuları Türk hayranlarının farkında. “Doctor Who”nun bazı bölümlerinde Türkiye göndermelerine rastlıyoruz. Diziden gelen en büyük etkileşim, 12. Doktor’u canlandıran Peter Capaldi’nin Naz Enginler adlı Türk hayranına verdiği videolu mesajdı. Dizinin hayranı olan Naz, Peter’in doğum ünü için fanları bir araya getirmiş ve bu olay global bir işe dönüşünce Peter’ın dikkatini çekmiş. Bu sevgi karşısında oyuncu, başta Naz olmak üzere hayranlarına video ile teşekkür etti. O videoyu YouTube’da izleyebilirsin.

 

Herman Tømmeraas

Herman artık bir Sivaslı 🙂 Karantina döneminde Türk hayranlarının büyük bir çoğunluğunu kendine hayran bırakan Herman, artık bizden birine dönüştü. Hatta Heygirl ile gerçekleştirdiği canlı yayında Türkçe konuştu. Bu zorlu dönemin ardından mutlaka Türkiye’ye ve özellikle Sivas’a geleceğine dair sözü de var.

Yorum Yapın