Manşet Ünlüler

Binbir surat Dylan

10 yıllık oyunculuk serüveninde Dylan O’Brien, iz bırakan birçok performansa imza attı. Eminiz bu ikonik rollerine yenileri de hızla eklenecek:)

10 yıllık oyunculuk serüveninde Dylan O’Brien rolleri ile iz bırakarak birçok performansa imza attı. Eminiz bu ikonik rollerine yenileri de hızla eklenecek:)

Yazı İrem Naz Güvel

TeenWolf

Stiles Stilinski

Bu yazıya tabii ki onu bizimle tanıştıran unutulmaz dizi “TeenWolf” ile başlıyoruz. İşte bu diziyle kalbimizi Dylan’a kaptırdık. Genç bir kurt adamın maceralarını anlatan “TeenWolf” yayınlanmaya başladığında, başkarakter Scott önplana çıkarılmak istendi. Tyler Posey, Scott rolüyle harikalar yarattı ancak Dylan’ın canlandırdığı StilesStilinski tüm karakterleri geride bıraktı. Çarpık gülüşü,Scott ile ölümüne dostluğu ve Lydia ile ilişkisi dizinin tüm bölümlerini izlemek için öncelikli nedenlerimiz oldu. Dylan’ın oyunculuğunu konuşturduğu 3. sezon, onun sayesinde bir başyapıta dönüştü. O bir StilesStilinski ve hep öyle kalacak.

Unutulamaz repliği:“Bu yeni keşfedilen kahramanlık beni çok etkiledi.”

“Labirent” serisi

Thomas

James Dashner’ın aynı isimli kitap serisinden uyarlanan film serisi, Dylan’ın ilk büyük sinema deneyimi oldu. Televizyon izleyicisi onu “TeenWolf” ile tanırken, seriyle geniş kitlelerce tanınmaya başlandı. Hafızasını kaybeden Thomas’ın, hayatta kalmak için ölümcül labirenti tamamlaması sinemada da büyük işler yapacağının habercisiydi. Thomas’ın kararlılığı ve cesaretini çok iyi yansıttı.

Unutulamaz repliği: “Buraya hapsolduk, değil mi?”

Suikastçi

MitchRapp

“Labirent” serisiyle kendini gösterdikten sonra Dylan’ın sinemada sağlam adımlarla yürümesi kaçınılmaz oldu. Kız arkadaşını terörist saldırısında hayatını kaybedenMitch’e hayat veren Dylan, intikam ateşiyle yanış tutuşan karakterin çatısını başarıyla oluşturdu. Filmdeki bol aksiyon sahneleri oyuncuyu hiç yormuşa benzemiyor. “TeenWolf” ve “Labirent”teki koşuşturma dolu sahnelerden sonra bu çekimleri yapmak onun için çocuk oyuncağı:)

Unutulamaz repliği:-Olaydan sonra her şeyden vazgeçtin değil mi Mitch?

-Hayır, her şeyden değil.

The First Time

Dave Hodgman

Dylan’ın 2012’de oynadığı romantik komedi tadında gençlik filmi, iki lise öğrencisiüzerindengençlik problemlerine değiniyor. Oyuncunun aşık adam rollerine bayılıyoruz. Ancak bu filmdeki aşk gerçek. “The First Time”daAubrey’i canlandıran BrittRobertson ile Dylan gerçek hayatta sevgili oldular. Maalesef 6 yıllık birlikteliklerinden sonra çift ayrılma kararı aldı.

Unutulamaz repliği: “Beni anlıyorsun.”

Bumblebee

Bumblebee

“Transformers” serisinin en sevimli karakteri Bumblebee’ninkendine ait bu filmde, oyuncu ana karakter Bumblebee’ye hayat verdi. Daha doğrusu sesi oldu. Başrolünde HaileeSteinfeld olduğu filmdeki seslendirme performansıyla Dylan,bu alanda da başarılı olduğunu gösterdi.

Unutulamaz repliği:“Üzgünüm geç kaldım, trafiğe takıldım.”

New Girl

Çocuk

“New Girl” dizisinde sadece bir bölüm oynasa da, bu kadar kısa sürede bizi güldürmeyi başardı. Zaten Stilesbizi kahkahalara sokarken, bu dizide komedi alanında da başarılı olabileceğini kanıtladı. Dylan oyunculukta yönünü aksiyon ve bilim kurguya çevirdi gibi görünüyor ancak komediye çok yakıştığını söylememiz gerek. Umarız onu bir sitcomda başrol olarak izleme şansını yakalarız:)

Unutulamaz repliği: “Dünyada çok fazla ölüm var.”

Yorum Yapın