Manşet Sinema

Beyaz perdeye geri döndü

Finn Wolfhard’ın oynadığı ve Jesse Eisenberg’ün yönettiği “When You Finish Saving The World” filmini madde madde inceledik.

Yazı İrem Naz Güvel

 

– “When You Finish Saving The World”, birbirlerinin değerlerini anlayamayan bir anne ve oğlunun hikayesini anlatıyor. Lise öğrencisi Ziggy, odasında açtığı müzik yayınlarıyla geniş bir hayran kitlesi elde ederken, annesi Evelyn de bir sığınma evinde çalışarak ailelere yardımcı oluyor. Evelyn, ona sığınan Angie ve oğlu Kyle ile tanışınca, kendi oğluyla yakın bağ kuramadığını ve aralarındaki ilişkinin eskisi gibi olmadığını gözlemler. Bunun üzerine Evelyn, Kyle’ı kanatları altına almaya karar verir.

– Filmde Ziggy’i Finn Wolfhard ve annesi Evelyn’i de Julianne Moore canlandırıyor.

– Finn ve Julianne ile birlikte Billy Bryk ve “13th Reasons Why”dan tanıdığımız Alisha Boe da kadroda yer alıyor.

– “Justice League”, “Sosyal Ağ” ve “Sihirbazlar Çetesi” filmlerinden tanıdığımız oyuncu Jesse Eisenberg, filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor.

– “When You Finish Saving The World”, Jesse’nin ilk yönetmenlik denemesi.

– Film, Jesse’nin aynı isimli sesli oyunundan uyarlanıyor.

– Finn, hem sesli oyunda hem de film de rol alan tek oyuncu. Üstelik her iki projede de Ziggy karakterini oynuyor.

– “When You Finish Saving The World”, Finn ve Billy’nin birlikte çalıştıkları üçüncü filmi. İlk film “Hayalet Avcıları: Öteki Dünya”, ikincisi ise Finn’in ilk yönetmenlik denemesi olan kısa filmi “Night Shifts”. İkili ayrıca “Lackluster Video” adlı bir podcast de yapıyor.

– Filmin yapımcılarından biri de oyuncu Emma Stone. Emma ve Jesse daha önce “Zombieland” serisinde birlikte rol almıştı.

– Finn, filmin sesli versiyonunda çok zorlandığını itiraf ederek devam ediyor: “Kendi kendine konuşmak gibi! Hem kolay hem zor çünkü nasıl bir sonuç çıktığını bilmiyorsun.” Ancak Jesse, ona çok yardımcı olmuş ve Finn başarıyla işini tamamlamış.

 

Yorum Yapın