Genel Kültür Mantarı Manşet

Yarasa Adam geri döndü

Bugüne kadar gördüğün tüm Batman’leri unut. “En karanlık Batman” olarak anılan ve Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı “The Batman” bu ay vizyona giriyor.

Yazı İrem Naz Güvel

Yeni Batman

En fazla filmi yapılan süper kahramanların başında Batman geliyor. Her Batman filmi fazlasıyla merak ediliyor ve ilgi görüyor. Tabii kahramana hayat veren oyuncular da. Bugüne kadar George Clooney, Ben Affleck, Michael Keaton ve Christian Bale gibi birçok isim Batman’i canlandırdı ve hepsi de role bir şeyler kattı. Şimdi sıra Robert Pattinson’da. “Twilight” ve “Tenet” gibi filmlerde izlediğimiz ve her geçen gün oyunculuğunu geliştiren Robert artık yeni Batman’imiz. Üstelik anlaşmaya göre Rob’u, bu filmle birlikte toplam üç “Batman” filminde izleyeceğiz.

Kötülüğün peşinde

Yeni “Batman” filmi, kahramanın ilk yıllarına odaklanıyor. Batman, Gotham’ı dehşete düşüren rahatsız edici bir gizemi araştırırken, Catwoman, Penguen, Carmine Falcone ve Riddler ile karşılaşır. Bruce Wayne bir yandan suçlularla mücadele ederken, bir yandan da kendi iç hesaplaşmasını yapar. Filmin süresinin iki saat 55 dakika olacağı açıklandı. Böylece “The Batman”, “Avengers: Endgame”in hemen arkasından gelen, gelmiş geçmiş en uzun süper kahraman filmlerinden biri olacak.

“Batman ile bir bağ hissettim”

Robert da, bizim gibi Batman için çok heyecanlı. Rolü neden istediği hakkında şunları söyledi: “Batman ile bir bağ hissettim, neden bilmiyorum. Sadece gerçekten istedim. Bu rol bir güce sahip. Herkes buna ilgi duyuyor. Tanımlanamayan bir şey var.” Filmde Catwoman’ı Zoë Kravitz, Riddler’ı Paul Dano ve Penguen’i de Colin Farrell olacak. Jeffrey Wright, Andy Serkis, John Turturro, Peter Sarsgaard ve Barry Keoghan gibi isimler de oyuncu kadrosunu tamamlıyor.

Gizlice katıldı

Robert, 2019’da “Tenet” filminin çekimleri sırasında “The Batman”in seçmelerine katıldı. Ancak Rob, bu seçmelere gizlice katılmak zorunda kaldı. Çünkü “Tenet”in yönetmenliğini, daha önce üç Batman filmi yönetmiş Christopher Nolan üstleniyordu. Robert, yönetmene nasıl yalan söylediğini, “Ailevi bir acil durumum olduğunu söyledim. Bunu der demez, ‘Batman seçmelerine katılıyorsun, değil mi?’ dedi” diye anlatıyor.

 İkinci kez Kedi Kadın

Filmde en heyecanla beklediğimiz bir diğer detay da, Robert ve Zoë’nin kimyası. Çünkü ikili gerçek hayatta çok yakın arkadaşlar. Yönetmen, ikilinin çekimin başından itibaren harika bir kimyaya ve doğal bir bağa sahip olduklarını söyledi. Eiza González, Ana de Armas ve Nathalie Emmanuel arasından role için seçilen Zoë, daha önce “The Lego Batman Movie”de Catwoman karakterini seslendirmişti.

Harry Potter detayı

Robert, Colin ve Zoe, J.K. Rowling’in “Büyücülük Dünyası”nda yer aldı. Robert, “Harry Potter ve Ateş Kadehi”nde Cedric Diggory’i; Colin, “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar”da Percival Graves’i ve Zoë de, “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları”nda  Leta Lestrange’ı canlandırdı.

Yorum Yapın