Kore Manşet Ünlüler

Başarının adı: Pinkchella

Blackpink, ilk’lerine ilk katmaya devam ediyor. Son olarak grup, Coachella’da ana sahnede performans sergileyen ilk K-pop grubu olarak tarih yazdı.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Coachella macerası

Dünyanın en büyük festivallerinden Coachella’da sahne almak büyük bir başarı. Blackpink ise bunu tam iki kere gerçekleştirdi. İlk olarak, 2019 yılında festivalde yer alarak bunu başaran ilk K-pop grubu oldular. Ancak Blackpink’in Coachella macerası burada bitmiyor. Grubun başarılarından etkilenen festival yetkilileri, bir kez daha onları festivale davet etti. Üstelik bu kez, ana sahnede performans sergilemeleri istendi. Böylece Blackpink, Coachella’nın ana sahnesine çıkan ilk K-pop grubu olarak tarihe adını yazdırdı.

 

Ana sahne pembe ve siyaha boyandı

Blackpink, Coachella sahnesinin açılışını “Pink Venom” ile yaptı ve sonrasında “Typa Girl” ve “Boombayah” gibi şarkılarını seslendirdiler. Sevilen şarkılarıyla birlikte üyeler, solo sahneleriyle de seyirciyi eğlendirdi. Önce Jennie sahneye çıktı ve yeni sözler eklediği şarkısı “You & Me”yi ilk kez söyledi. Onun ardından solo çıkışıyla hayranları çiçeklere boğan Jisoo sahne aldı. Rose, “Gone / On the Ground” şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşatırken, son olarak Lisa da “Money” ile kalabalığı coşturdu.

 

Blink’lerin başarısı

İki hafta üst üste festivalde sahne alan üyeler, Coachella’da olduklarına inanamadıklarını sık sık dile getirdiler. Rose, “Dört yıl önce Coachella’da sizin için performans sergilememiz için davet edildik ve bu hepimizin kalbinde bir iz bıraktı. Şunu söylemeliyim ki, bu sene sahne almamız bir rüyanın gerçekleşmesi gibi. Dördümüzün de burada olmasının sebebi Blink’ler” diye hayranlarına teşekkür ederken, Jennie de tekrar festivalde sahne aldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

 

Çiçek açtı

Coachella’nın yanı sıra Blackpink’ın solo cephesinde de güzel gelişmeler var. Sırasıyla Jennie, Rose ve Lisa solo çıkışlarını gerçekleştirmiş ve tüm gözler Jisoo’ya çevrilmişti. Nihayet idol, “Me” albümüyle ilk solo çalışmasını Blink’lerle paylaştı. Çıkış şarkısı “Flower”, Blackpink’in şarkılarından oldukça farklı bir tonda ve tam Jisoo’yu yansıtan bir parça. İdol de şarkının vokalden görselliğe kadar her yönüyle kendisini çok iyi şekilde temsil ettiğini kabul ediyor. Albüm, 1,3 milyon ön sipariş alarak büyük bir başarıya imza atarken, Billboard listelerinde de yer almayı sürdürüyor.

Yorum Yapın