Genel Manşet Sinema

Aşk ve gök gürültüsü

Marvel filmleri tüm hızıyla vizyona girmeye devam ediyor. 8 Temmuz’da izleyeceğimiz “Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü”nün şimdiye kadarki en iyi “Thor” filmi olduğu konuşuluyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 Thor ve Jane buluşuyor

Yeni Thor filmi “Aşk ve Gök Gürültüsü”ünde Yıldırım Tanrısı’nı zor bir görev bekliyor. Uzun zamandır dünyayı kurtarmakla meşgul olan Thor, artık biraz molaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Ancak tam dinlenme hayalleri kurarken tüm planları, Tanrı Kasabı olarak bilinen Gorr tarafından kesintiye uğrar. Gorr’un amacı tüm tanrılar yok etmektir ve sıra Thor’a gelir. Yıldırım Tanrısı Thor, Gorr ile mücadele etmek için Valkyrie, Korg ve artık Mighty Thor olarak anılan eski kız arkadaşı Jane Foster’dan yardım ister. Hepsi güçlerini birleştirerek, Tanrı Kasabı’nı durdurmak için kozmik bir maceraya atılırlar.

Kadro genişledi

Chris Hemsworth, Tessa Thompson ve Natalie Portman’ın yer aldığı seriye yeni isimler dahil oldu. Melissa McCarthy bir aksiyon filminde Hela’yı canlandıran bir tiyatrocuyu oynayacak. Hatırlarsan Hela ile “Thor: Ragnarok”ta tanışmıştık. Filmin kötüsü Tanrı Kasabı Gorr’a Christian Bale ve Zeus’a da Russell Crowe hayat verecek. Ayrıca Chris Hemsworth’un oğlu Tristan da filmde genç Thor’u oynayacak.

Batman, Thor’a karşı

Christian Bale çizgi roman serilerine aşina biri. Kendisi “Kara Şövalye” serisinde Batman’i başarılı bir şekilde canlandırdı. 2012 yapımı “Kara Şövalye Yükseliyor” filminden sonra oyuncu, artık çizgi roman veya süper kahraman filmlerinde oynamak istemediğini açıkladı. O zamanlar Christian, süper kahraman filmlerinin oyunculuk açısından ilgi çekici bulmadığını ve kostüm giymenin çok zor olduğunu söylemişti. Anlaşılan Christian biraz erken konuşmuşmuş:) Çünkü oyuncu, yeni “Thor” filminin yönetmeni Taika Waititi’den ve filmin senaryosundan çok etkilendikten sonra “Aşk ve Gök Gürültüsü”nde yer almayı kabul etti.

Natalie döndü

“Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü”, Natalie Portman’ın Jane Foster olarak Marvel Sinematik Evrenine resmi dönüşünü müjdeliyor. “Thor: Karanlık Dünya” filminden sonra Natalie, aynı Christian gibi Marvel filmlerinde oynamak istemediğini açıklamıştı. Ancak onu ikna eden kişi yönetmen Taika oldu. Natalie’nin karakter Jane yani Mighty Thor, Marvel Sinematik Evren’i için önemli bir yerde duruyor. Filmi izlerken ona dikkat etmekte yarar var:)

Formuna kavuştu

Sekizinci kez Thor karakterini oynayan Chris, bu film için şimdiye kadarki en kaslı fiziğine ulaştı. Rol için 100 kilo üstüne çıktığı söyleniyor. Oyuncu elde ettiği kas yapısını korumak için tüm çekim süresi boyunca günde en az 8 kez yemek yemek zorunda kaldı. Ayrıca filmde Star Lord’u canlandıran Chris Pratt de, “İzleyiciler Chris’i gördüklerinde hayretler içinde kalacaklar. Bu, onu başka bir seviyeye yükseltti. Harika görünüyor” diye filmde Chris Hemsworth’ün fiziğine hayran kaldığını itiraf ediyor.

Yorum Yapın