Genel Manşet Ünlüler

Asi’ler yarışıyor

Müzikal gençlik dizilerine karşı zaafımız olduğunu bilen Netflix, yeni bir seriye imza attı. “Rebelde” ya da Türkçe adıyla “Asi Yıllar”yayında.

Yazı İrem Naz Güvel

Her şey bu dizide

“Rebelde” benzeri birçok diziyi geçmişte bayıla bayıla izledik. Bunlar içinde en bilinenleri “Glee” ve “High School Musical”. Telenovela’lar arasında da en sevdiklerimiz “Soy Luna” ve “Violetta”. Şimdi bu dizilerle benzer ve onlar kadar başarılı bir seri daha hayatımıza giriyor: “Rebelde”. Gençlik müzikal dizilerinden beklediğin aşk, arkadaşlık, macera, entrika ve tabii ki müzik “Rebelde”de mevcut.

Yarışmaya hazırlanıyorlar

Efsanevi grup RBD’nin ortaya çıktığı Elitler Okulu’nda yeni dönem başlıyor. Birinci sınıf öğrencileri, Gruplar Yarışıyor yarışmasına katılıp müzik dünyasına adım atmak için çalışıyor. Bir yandan yarışmaya hazırlanırlarken, bir yandan da The Lodge adlı gizemli bir grupla uğraşmak zorunda kalırlar. Hedeflerine ulaşmak onlar için uzun ve zorlu olacaktır.

Yeniden çevrim

“Rebelde”, RBD müzik grubunu merkezine alan klasik pembe dizi “Asi Yıllar”ın yeniden çevrimi. 2000’lerde yayınlanan iki farklı “Rebelde” dizisi var. İlki yapımcılığını Pedro Damián’ın yaptığı 2004-2006 yılları arasında yayınlanan Meksika versiyonu. Diğeri de 2002’de ilk yayınlanan Arjantin versiyonu. Birçoğu, yeniden çevrimin Meksika versiyonundan ilham alınıp alınmadığını merak ediyordu. Ama projeye Pedro’nun davet edilmediğini açıklandı. Bunun nedeni, yeni prodüksiyonun onun yarattığına değil, Arjantin yapımına dayanması. Ancak, Pedro’nun Meksika versiyonunda yaptığı şarkıları yeni dizide dinleme şansımız olacak. Pedro, “Arjantin versiyonunu yapacaklar ve bizim Meksika dizisinde yaptıklarımızı değil. İlk versiyonun hikayesinden devam edecekler. Böylece bu neslin gerçekliğine daha yakın ve kendi hedeflerini belirleyen kendi versiyonlarını yapacaklarını düşünüyorum” diye açıklama yaptı.

Müzikal gençler

Bu ay izleyeceğimiz “Rebelde”nin oyuncu kadrosu daha önce birçok müzikal projelerde yer almış genç oyunculardan oluşuyor: Azul Guaita, Sergio Mayer Mori, Giovanna Grigio, Alejandro Puente, Franco Masini ve Lizeth Selene. Bu isimleri not al çünkü çok yakında sürekli onlardan konuşacağız. Ayrıca ilk seride yer alan Estefanía Villarreal, Celina Ferrer rolünü yeniden oynayacak.

RDB’nin geçmişi

Adı geçmişken RBD grubundan da bahsetmeliyiz. RBD, diziyle birlikte 30 Ekim 2004’te kurulan bir Latin pop grubu. Anahí, Alfonso Herrera, Dulce María, Christopher von Uckermann, Maite Perroni ve Christian Chávez’den oluşan grup, 2004 ve 2009 yılları arasında aktif bir şekilde çalıştı. Dağılana kadar uluslararası başarı elde etti ve dünya çapında 15 milyondan fazla plak satarak onları tüm zamanların en çok satan Latin müzik sanatçılarından biri oldular.

Orijinale saygı

Yeni “Rebelde” sakinleri, orijinal RBD grubuna bir övgüde de bulunuyor. Oyuncular, yayınlanan klipte, RBD’nin Brezilya ve Meksika müzik listelerinde 1 numaraya ulaşan ilk albümleri “Rebelde”nin çıkış parçasını söylüyorlar. Klibin başlangıcında Azul, 17 yıl önce Anahí’nin söylediği şekilde şarkıyı söylemeye başlıyor. Tüm oyuncu kadrosu, altın düğmeli kırmızı ceketler, yelekler, lacivert kravatlar ve mavi eteklerden oluşan yeni okul üniformaları içinde eski kadroyu çağrıştırıyor.

Yorum Yapın