Kültür Mantarı Manşet

Anneler ve kızlar

Annenle olan ilişkinin “enteresan” olduğunu düşünüyorsan, bunu bir kez daha sorgulamanı istiyoruz. Netflix’in “Ginny and Georgia” dizisindeki anne kız ilişkisi bizi dumura uğrattı.

Yazı İrem Naz Güvel

Zıt kişilikler

Bir günde oturup bitirebileceğin dizi arıyorsan “Ginny and Georgia” ile tanış. İzlediğine asla pişman olmayacağın dizi birçok kez seni güldürecek, zaman zaman da düşündürecek. Dizi birbirine zıt anne ile kızını merkezine alıyor. 15 yaşındaki Ginny oldukça ağırbaşlı biri. 30 yaşındaki annesi Georgia ise onun tam tersi. Georgia’nın oldukça enerjik ve çekici olması bazen Ginny’i çıldırtabiliyor. O, annesi ve küçük kardeşi yeni bir başlangıç için New England’a taşınır. Yeni hayatlarını düzene sokmaya çalışırken, Gerogia’nın geçmişi de peşlerinden gelir.

Çılgın ikili

Georgia’ya Brianne Howey ve Ginny’e de Antonia Gentry hayat veriyor. Dizide ikilinin uyumuna bayıldık. Antonia aldıkları geri dönüşlerden çok memnun olduklarını ve izleyenlerin bu iç açıcı ve aynı zamanda kalp kırıklığı da yaratan hikayeden bir şeyler kapmalarını dilediğini söylüyor. Brianne da Antonia’nın sözlerini destekleyip, ilk sezonla ilgili çok heyecanlı olduğunu dile getiriyor.

Yeni “Gilmore Girls”

2000’lerin en sevilen dizilerinden “Gilmore Girls”ü hatırlayan var mı? Orada da bir anne kızın ilişkisini izlemiştik. Bu açıdan “Ginny and Georgia” bu diziyle çok karşılaştırılıyor. Hatta dizi de bu benzerliğe gönderme yapıyor. Sadece o değil, popüler kültürdeki birçok olay dizide kendine yer buluyor. İzlerken o detayları yakalamak, “Ginny and Georgia”yı daha eğlenceli bir hale getiriyor. 

Taylor Swift göndermesi

Dizide yapılan atıflar hoş olsa da, bazen ipin ucu kaçabiliyor. Dizinin finalinde Georgia, Ginny’nin kişisel hayatı ve ilişkileri hakkında biraz fazla bilgi isteyince ikili kavga eder. Ginny, bu tartışma esnasında Georgia’nın sürekli erkeklerle takılmasını ifade ederken, “Neyi önemsiyorsun? Taylor Swift’ten daha hızlı erkek değiştiriyorsun” cümlesini kurar. Aşk hayatıyla ilgili yapılan bu şakanın ardından Taylor diziyi cinsiyetçilikle suçladı. Sadece diziyi değil, dizinin yayınlandığı platformu da eleştirdi. Geçen yılın başında platform tarafından üretilen ve yayınlanan belgeseli “Miss Americana”ya, Taylor’ın hayatından birkaç önemli detay dahil edilmemişti. Anlaşılan Taylor, dizideki bu şaka Taylor için son nokta oldu ve kendisine yapılan bu haksızlığı bir kez daha hatırlattı.

Hikaye devam ediyor

Bu hoş olmayan olay yaşansa da, dizi ikinci sezon onayını aldı. Antonia, “Ginny’nin biraz Georgia’ya dönüştüğünü görmek istiyorum. Onun gerçekten kazandığını ve sahip olduğunu bildiğim kötü bir çizgiyi gösterdiğini görmek istiyorum. Bunu keşfetmek gerçekten eğlenceli olurdu” diye gelecek sezon karakteriyle ilgili görmek istediklerini sıralıyor. Biz de olacakları merakla bekliyoruz.

Yorum Yapın