Manşet Ünlüler

Anne-Marie sendromu

Sağlam bir yükseliş gerçekleştiren Anne-Marie’nin,böylesine başarılı sözler yazmasının altında ne yatıyor diye merak ettik. Şarkılarından yola çıkarak onun iç dünyasına doğru ilerliyoruz:)

Yazı İrem Naz Güvel

 

Friends

Hikayesi:Anne-Marie’nin başı yakın arkadaşıyla dertte! Şarkıcının, küçüklükten beri arkadaş olduğu çocuk, ona abayı yakmış ve çocuk sürekli sevgili olduklarını düşünüyormuş. Hatta gecenin bir yarısı evine gelip kapıyı çalarak rahatsız ediyormuş. Onu kardeşi gibi gördüğünden sevgili olma fikri bir hayli garip gelmiş. Marshmello ile düet yaptıkları bu parçayı yazarken bunun komik bir hikaye olduğunu düşünmüş. Ama şimdi o çocuğundan nefret edeceğini söylüyor:)

Anne-Marie’ye yansıması:Arkadaşının bu tavrı Anne-Marie’yi bir hayli rahatsız etmiş. Onun için arkadaşlar arkadaş olarak kalmalı. Eğer içlerinden biri istenmediğini anlarsa da gitmeliymiş.

 

2002

Hikayesi:Şarkıcı, bu şarkıyı yakın arkadaşı EdSheeran ile birlikte yazdı. Hatta Ed, back vokalleriyle de eşlik ediyor. 2002 yılında 11 yaşında olanAnne-Marie, o dönemin popüler şarkıların büyüsüne kapılmış. Şarkıda geçen“Oops, 99 tane problemim var şarkı söyleyerek bye, bye, bye” sözleri, o yılın popüler şarkıları ““Oops…I DidItAgain”, “99 Problems” ve “ByeByeBye”a zekice bir gönderme yapıyor. Parçanın bu kısmı, Anne-Marie’nin söz yazma konusundanasıl kıvrak bir zekaya sahip olduğunu gösteriyor.

Anne-Marie’ye yansıması:Şarkıcı tam bir 90’lar kızı. Küçükken yaşadığı mutlu anlara büyük bir özlem duyuyor. 27 yaşında ve hala çocuk ruhlu:)

 

Ciao Adios

Hikayesi:Erkek arkadaş tarafından aldatılma öyküsü,enerjik bir dille aktarılıyor.Sevgilisinin artık başka biriyle zaman geçirdiğini bildiğini biliyor. Şarkıcı buna katlanamayacağını belirtip, erkek arkadaşına “Ciao Adios” yani hoşçakal diyor:)

Anne-Marie’ye yansıması: Anne’nin son albümü “Speak Your Mind”daki şarkıların birçoğu aldatılma üzerine. Başta yaşadıklarının hüznü onu ele geçirse de ayakta kalmayı başarıyor. Güçlü yapısı ona bu acıları geride bırakmasına yardımcı oluyor.

 

Bad Girlfriend

Hikayesi:Anne-Marie bu şarkıda kötü kız arkadaş profili çiziyor. Hem de sevgilisinin doğum gününü unutacak ve buluşmaları erteletecek kadar kötü.Tüm bu umursamazlıklara rağmen çocuk, onu çok seviyor ve bir türlü ondan ayrılamıyor. Anne-Marie de gerçekleri kabul edip ilişkideki ahmak olanın o olduğunu kabul ediyor.

Anne-Marie’ye yansıması:Herkes her zaman iyi olacak değil ya!Demek ki Anne de zaman zaman kötü biri olabiliyor:)Baksana, erkek arkadaşına çektirmediği kalmamış. En azından hatasını bilecek kadar kendini tanıyan biri.

 

Perfect

Hikayesi:Geçmişinde görünüşüyle ilgili mutsuz olan güzel şarkıcı, internette özgüveniyle ilgili videolara denk gelmiş. Oradaki hikayeleri dinledikçe güçlendiğini hissetmiş. Daha önce dış görünüşle ilgili şarkılar yazmayı denemiş ancak hissettiklerini tüm ayrıntısıyla “Perfect”te kaleme almış. Mükemmellik diye bir kavramın olmadığını ve onu aramayı bırakmamız gerektiğini söyleyerek, kendini sevmeyi öğütlüyor.

Anne-Marie’ye yansıması: “Perfect”, Anne-Marie’nin en özel şarkısıymış. Geçmişinde kendiyle ilgili hoşnut olmadığı zamanlar olduğu anlaşılıyor ve bu üzücü günleri destek olarak atlatıyor. Başkalarına da bunu öğreterek kendilerini iyi hissetmelerini istiyor.

 

Yorum Yapın