Kore Manşet Ünlüler

Agust D yolda!

Turne yolcusu kalmasın! Agust D yani Suga, ilk solo turnesi için yola çıkıyor.

Yazı İrem Naz Güvel

 

Turneye çıkıyor

Suga ilk solo dünya turunun tarihlerini açıkladı. Nisan ayında başlayan turnenin şimdilik haziran ayında bitmesi planlanıyor. Amerika kıtasında başlayacak turne, Asya’da son bulacak. Suga’nın solo turnesini duyan hayranlar hemen biletlere saldırdı ve kısa süre içinde de tükendi. Eminiz hayranlar gibi Suga da ilk solo turnesi için oldukça heyecanlıdır.

 

Yer alması merakla beklenen şarkılar

Nihayet Suga, Agust D olarak şarkılarını canlı olarak söyleyecek. İşte konserde çalma ihtimali yüksek ve Army tarafından merakla beklenen o şarkılardan bazıları.

“Daechwita”: Kralın gelişi sırasında çalınan geleneksel marş müziğine atıfta bulunan “Daechwita”, eski Kore müziğinin geleneksel seslerini mükemmel bir şekilde yakalayan bir şarkı.

“Agust D”: Bu parça Suga’nın ne kadar hızlı rap yapabildiğini bir kez daha kanıtlıyor. Gerçekten kaçırılmaması gereken bir diss parçası!

“So Far Away”: Suga’nın müzisyen olarak çok yönlü olduğunu gösteren bir parça. “So Far Away”de ona, şarkıcı Suran eşlik ediyor. Suran’ın vokali, Suga’nın rap karışımıyla birleşince mükemmel bir uyum yakalıyor.

“Tony Montana”: Bu şarkı Army’nin favorilerinden. BTS konserlerinde birçok kez seslendirdi, hatta üyelerden Jimin de ona eşlik etmişti. Jimin, Suga’nın programına konuk olduğunda, ikilinin Agust D turnesinde yeniden bir araya gelip bu şarkıyı seslendireceklerine dair işaretler aldık. Bekleyip göreceğiz.

“Give It to Me”: Bu şarkı her açıdan oldukça güçlü. Sözleri, beat’leri, Suga’nın rapi her açıdan başarılı. Tek kötü detayı, sadece iki dakika otuz dört saniye uzunluğunda olması.

“Eight”: Suga’nın IU ile yaptığı bu düet oldukça seviliyor. Üstelik bu ikiliden yeni bir parçanın daha geleceği söyleniyor. Turneye bu yeni şarkı yetişir mi bilmiyoruz ancak “Eight”i canlı dinlemeyi çok istiyoruz.

 

Arada neler yapıyor?

BTS üyeleri, askerlik süreçleri nedeniyle grup çalışmalarına ara verip solo olarak kariyerlerinde güçlü bir şekilde ilerliyorlar. Suga da bu sürede “Suchwita” adında yeni bir web serisine başladı. Suga’nın ünlü isimleri ağırladığı program YouTube ve Weverse üzerinden izleniyor. Ayrıca yeni belgeseli “SUGA: Road to D-DAY”de de Suga’nın aralarında Seul, Tokyo, Las Vegas olmak üzere çeşitli şehirlerde yaptığı yolculuğu izleyeceğiz.

 

Dansa başladı

Bunun dışında rapçi, dans derslerine başladığını da duyurdu. “Dans dersleri almaya başladım. Temel hip-hop hareketleri öğreniyorum. Bunu lisede en son yaptığımdan bu yana yaklaşık 12 yıl geçti. Bir deneyeceğim. Bu hareketleri uzun bir aradan sonra yapmak çok zor. Bunu yaparken kendimi komik gibi hissediyorum. 30 yaşında birdenbire öğrenmeye ilgi duymaya başladım. Artık her türlü dersi alıyorum. Klavyeyi yeniden çalmaya başladım. Ayrıca gitar ile Japonca ve İngilizce dersleri de alıyorum” diye kendisini nasıl geliştirdiğini anlatıyor.

Yorum Yapın